پاک‌سازی جاده کوهپایه از زباله و پسماندهای غیر قابل بازیافت

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان خبر داد:

پاک‌سازی جاده کوهپایه از زباله و پسماندهای غیر قابل بازیافت

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان، از پاکسازی جاده کوهپایه از زباله و پسماندهای غیر قابل بازیافت خبر داد و گفت: این اقدام به مناسبت هفته جهانی زمین پاک، با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری، اداره کل حفاظت محیط زیست و موسسه‌های مردم نهاد انجام شد.

محمد رضا قربانی در گفت‌وگو با کرمان آنلاین افزود: پاکسازی جاده کوهپایه  صبح امروز و پاکسازی پردیسان قائم روز جمعه ششم اردیبهشت با مشارکت مردم انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: این اقدامات در راستای پاکسازی و حفاظت  از محیط زیست و فرهنگسازی در این زمینه و نیز گرامیداشت هفته زمین پاک انجام شده است.

قربانی تصریح کرد: همچنین زیباسازی محیط زیست و کاهش پیامد‌های منفی رهاسازی زباله در طبیعت، از دیگر اهداف این کار است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان هفته زمین پاک را فرصتی برای یادآوری احترام به زمین به عنوان مادر هستی ذکر کرد و افزود: باید اقشار مختلف جامعه  به خصوص کودکان نسبت به نگهداری محیط زیست حساس شوند.

قربانی اجرای برنامه های آموزشی در راستای تحقق اهداف شعار هفته زمین پاک را نیز از جمله اقدامات این سازمان ذکر کرد و گفت: به مناسبت هفته جهانی زمین پاک، آموزش‌های شهروندی تفکیک زباله از مبدا توسط سازمان مدیریت پسماند ارائه می شود.

وی افزود: طی هفته گذشته و تاکنون دانش آموزان ۱۰ مدرسه در قالب نمایش عروسکی آموزش های لازم در زمینه‌های تفکیک زباله از مبدا، حفاظت از محیط زیست و ... را فرا گرفتند و این آموزش ها همچنان ادامه دارد.

مهدیه جعفری

 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید paksazi.jpg
 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید paksazijadkohpaye.jpg
 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید paksazikohpaye.jpg
JoomlaWorks "Simple Image Gallery Pro" Plugin (v۳.۱.۰) ends here

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات