اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان به میزبانی...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان، اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان به میزبانی شرکت آب منطقه ای زنجان در سالن شهید شهریاری این شرکت برگزار گردید.

ابتدا مهندس نوری دبیر سابق شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق، گزارشی اجمالی از اقدامات سال قبل شورا ارائه نمود.
سپس مهندس رضاپور رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق، ضمن خوش آمد گویی به حاضرین جلسه، از زحمات رئیس سابق شورا ،مهندس اله مرادی تقدیر و تشکر نمود.

مهندس رضاپور با اشاره به آمار بارندگی ها در سال آبی ۹۸-۹۷ اظهار داشت: در سال آبی ۹۸-۹۷ میزان بارندگی هانسبت به سال قبل ۷۶ درصد و نسبت به متوسط بلند مدت ۵۴ درصد رشد داشته است و جزء سه استانی بودیم که وضعیت خوب و بالاتر از نرمال داشتیم.

وی گفت: این بارش ها سبب گردید ورودی آب سدها حدود ۲۰۰ میلیون متر مکعب گردد واین در حالی است که در سال قبل حدود ۲۹ میلیون متر مکعب آب به سدهای استان وارد شده بود و در واقع رشد ۷ برابری یافته است که بسیار قابل ملاحظه می باشد.

رضاپور با اشاره به اینکه، اگر سد کینه ورس نبود قطعا ابهر و شهرهای مسیر تا شهر تاکستان از سیل آسیب می دیدند افزود: این سد دوبار پر و سپس خالی شده و اکنون نیز پر شده است و سد تالوار هم که قبلا ذخیره آبی کمی داشت، الان بصورت روزانه تخلیه می گردد تا اراضی تملک نشده  پایین دست ،زیر آب نرفته و
آسیب نبینند و گرنه تا کنون  بیش از ۵۰ درصد سد پر شده بود.

رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق درمورد مسیل های داخل شهر توضیحاتی ارائه نمود و سپس به بحث آزاد سازی بستر رودخانه ها اشاره کرد.

سپس اعضای جلسه در چارچوب و  حول محور برنامه های  مندرج در ابلاغ رئیس شورا بحث و گفتگو و تبادل نظر نمودندو اهم مسائلی که شرکت های صنعت مبتلا به هستند در جلسه مطرح گردید.

در پایان مقرر گردید پیشنهادات هر یک از اعضای جلسه بصورت مکتوب به دبیرخانه شورا منعکس گردد تا در جلسه آتی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات