طرح جامع شهر اراک به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال گردید

طرح جامع شهر اراک به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال گردید

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از ارسال طرح جامع کلان شهراراک پس از سال ها بلاتکلیفی جهت طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در هفتم اردیبهشت سال جاری به وزارت راه و شهرسازی خبر داد.
احمد مرزبان گفت: عقد قرارداد این طرح در تاریخ ۹۱/۳/۱۶ توسط این اداره کل انجام شده پس از بارها بررسی در جلسات گروه های کارشناسی و کارگروه های مربوطه، سر انجام در ۲۵ اسفند سال ۹۷ در شورای توسعه و برنامه ریزی استان مطرح و به تصویب رسید.
وی افزود: از آنجایی که روال تصویب این طرح بسیار طولانی تر از حد معمول شده بود و حجم مطالعات و نقشه های آن به بیش از هزار صفحه می رسد لذا جمع بندی نهایی اسناد و مدارک مربوطه و هماهنگ نمودن آنها با تغییرات جمعیتی و ..... خود به یکی از چالش های اصلی طرح تبدیل شده بود که با پیگیری شبانه روزی در اداره کل و برگزاری بیش از شش جلسه با سایر دستگاه های مرتبط پس از اخذ مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه وبیش از پانزده جلسه هم اندیشی و هماهنگی و تکمیلی در اداره کل اماده ارسال به وزارت متبوع شد.
مدیرکل راه و شهرسازی اضافه کرد: با توجه به قول مساعدی که این اداره کل در حضور مسوولین استان و شهروندان مبنی بر تعیین تکلیف موضوع تا پایان اردیبهشت ماه داده اند، بزودی با تصویب این طرح که در آن نحوه استفاده از اراضی و منطقه بندی مربوط به حوزه های مسکونی،صنعت،بازرگانی،اداری ،کشاورزی ، تاسیسات و تجهیزات و تسهیلات شهری و نیازمندی های عمومی شهری خطوط کلی ارتباطی و..... سطح لازم برای ایجاد تاسیسات و تجهیزات و تسهیلات عمومی مناطق نوسازی ،بهسازی و اولویت های مربوط به حفظ بنا و نماهای تاریخی و مناظر طبیعی بر اساس شاخص های توسعه پایدار تهیه و تنظیم گردیده شهر اراک را به فضایی مناسب و در خور نام مرکز استان و در شان شهروندان فرهیخته آن تبدیل کند.
وی افزود: بدیهی است تصویب طرح جامع همانگونه که از نام آن پیداست پایان راه نبوده و تازه آغاز راهی در جهت توسعه روز افزون شهری با همکاری و هماهنگی هر چه بیشتر مجموعه مدیریت شهری خواهد بود و این اداره کل در اسرع وقت تهیه طرح تفصیلی را در چارچوب مصوب خود آغاز خواهد نمود و مسلم می داند نتیجه بخش بودن کلیه طرح ها در پرتو همکاری بین دستگاه های اجرایی و مردم شریف امکانپذیر خواهد شد

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات