حفظ پایداری شبکه خوزستان با وجود حجم و بزرگی سیلاب

حفظ پایداری شبکه خوزستان با وجود حجم و بزرگی سیلاب


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "داود فرخزاد" در جلسه شورای پایایی صنعت برق خوزستان، اظهار داشت: از اقدامات انجام شده برای مقابله با سیلاب در پست های برق بازدید کردم و سطح این اقدامات در این بازه زمانی به صورتی بود که به وجود چنین مدیرانی در مجموعه صنعت برق افتخار کردم.
وی با تبریک به صنعت برق خوزستان برای حفظ پایداری شبکه برق در سیلاب، تصریح کرد: برای صنعت برق کشور یک افتخار هستید و صمیمانه از تلاش های صورت گرفته تشکر می کنم.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با بیان آنکه همه پست های برق خوزستان در شبکه برق سراسری تاثیر گذار هستند، اضافه کرد: مدیریت و تلاش های شبانه روزی شما باعث شده تا ۱۲ فرودین امسال، پانزدهمین سال بدون BLACK OUT (خاموشی گسترده شبکه برق) را در این شرایط جوی و فشارهایی که از طرف بدخواهان بیرونی هست پشت سر بگذاریم.
فرخزاد هماهنگی مدیران صنعت برق خوزستان و استاندار را عامل موفقیت های صنعت برق خوزستان عنوان کرد.
وی تاکید کرد: با کمک همدیگر تلاش می کنیم تا مردمی که از جنبه های دیگر زندگی تحت فشار هستند در بحث برق مشکلی نداشته باشند و این میثاق ما در صنعت برق است.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: دستاوردهای مدیریت سیل و خسارت های وارده را به مدیران ارشد گزارش می‌کنم تا با تامین خواسته های شما و تزریق منابع مالی، خوزستان سال ۹۸ را همانند ۹۷ بدون خاموشی سپری کند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز در این نشست با تشریح اقدامات انجام شده در مقابله با سیل، گفت: مسئولیت ما حفظ پایداری برق در هر شرایط است و در سیلاب اخیر نیز با توجه به این میثاق عمل کرده ایم.
محمود دشت بزرگ با بیان آنکه سیلاب ۵۱ پست و و ۱۷۰۰ دکل را درگیر کرده بود و در در ۲۸ پست انتقال و فوق توزیع اقدامات ایجاد خاکریز و سیل بند برای محافظت از پست ها انجام شد، بیان کرد: ماندگاری سیلاب و گستردگی آن به صنعت برق استان بیش از سه هزار میلیارد ریال خسارت های وارد کرده و لازم است که منابع مالی تامین شود تا هر چه سریع تر آسیب های شبکه را برطرف کنیم.
وی با بیان اینکه با ورود به نیمه دوم اردبهشت مصرف برق رشد ۲ هزار مگاواتی خواهد داشت، تصریح کرد: فرصت زیادی برای رفع اشکال از شبکه برق نمانده و باید کمک های مالی در اختیار شرکت قرار بگیرد تا هم آسیب های وارده سیل برطرف شود و هم بتوانیم طرح های ویژه تابستان را به اتمام برسانیم.
شایان ذکر است، در این جلسه مدیرعامل و سرپرست شرکت توزیع نیروی برق خوزستان و اهواز و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گزارش هایی از اقدامات انجام شده در مقابله با سیل و وضعیت شبکه برق برای تابستان ۹۸ ارائه کردند.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات