اتمام عملیات اجرایی انتقال شبکه فشار متوسط محور بیجار _ دیواندره در کردستان

اتمام عملیات اجرایی انتقال شبکه فشار متوسط محور بیجار _ دیواندره در کردستان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «محسن ابراهیمی» با بیان اینکه قسمت عمده پروژه جابجایی تاسیسات برق در محل احداث کنارگذر جنوبی بیجار طی سال‌های گذشته انجام شده بود، اظهار کرد: خوشبختانه پروژه جابجایی خط فشار متوسط محور بیجار _ دیواندره اجرایی شد.
وی با اعلام اینکه اجرای قسمتی از جابجایی شبکه فشار متوسط در محل احداث تقاطع غیر هم‌سطح چنگیز قلعه در محور بیجار _ دیواندره به دلیل وجود معارض و عدم رفع این مشکل توسط اداره راه و شهرسازی شهرستان بیجار که مجری طرح کنارگذر جنوبی بیجار بود، متوقف گردید، گفت: متاسفانه با ادامه فعالیت‌های اکیپ راه‌سازی در این محور و جمع‌آوری خاک و مصالح در زیر شبکه فشار متوسط، شرایط مخاطره‌آمیزی ایجاد شده بود که پس از تعامل صورت گرفته، انجام هرگونه فعالیتی در محل تا زمان جابجایی شبکه متوقف شد.
مدیر توزیع برق شهرستان بیجار با اشاره به تاکید مسئولان شهرستان در خصوص اهمیت بهره‌برداری از طرح کنارگذر جنوبی بیجار، تصریح کرد: مدیریت این شهرستان با به‌کارگیری تمام توان فنی و اجرایی خود و طی چندین روز کار متوالی در شرایط بسیار سخت آب و هوایی موفق شد در کمترین زمان ممکن شبکه فشار متوسط موجود در محل احداث تقاطع غیر هم‌سطح چنگیز قلعه را جابه‌جا کند.
وی با ذکر اینکه انجام این پروژه با احداث ۲۲۰ متر خط فشار متوسط هوایی، استقرار سه اصله پایه بتونی ۶۰۰.۱۲ و چهار اصله پایه بتونی ۴۰۰.۱۵ صورت پذیرفت، خاطرنشان کرد: این پروژه با اعتباری بالغ بر یک‌میلیارد و ۷۹۰ میلیون ریال انجام شد.
ابراهیمی در پایان با تقدیر از تلاش‌های پرسنل فنی و سیمبانان توزیع برق شهرستان بیجار، یادآور شد: این افراد در شرایط سخت جوی و سرمای شدید منطقه این پروژه را به سرانجام رساندند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات