پیام شهردار ارومیه به مناسبت نهم اردیبهشت روز شوراها

پیام شهردار ارومیه به مناسبت نهم اردیبهشت روز شوراها

شهردار ارومیه به مناسبت نهم اردیبهشت روز شوراها پیامی صادر کرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ شهردار ارومیه به مناسبت نهم اردیبهشت روز شوراها پیامی صادر کرد.

متن پیام شهردار بدین شهر است؛

مشارکت مردم از ریزترین مسائل تا سیاستگذاری های کلان کشوری یکی از رمزهای موفقیت و ماندگاری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و از این رو مردم کشورمان در انتخابات مختلف در مدیریت کشور سهیم می شوند.

شوراها به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان های محلی برای مدیریت شهری یکی از مهم ترین ارکان جهت تصمیم گیری در شهرها محسوب می شوند که قدرت خود را از مردم گرفته و برای مردم، آبادانی و توسعه شهر نیز می کوشند اما در این راستا نمی شود به شوراها پارلمان شهری و روستایی گفته ولی اختیارات لازم به آنها داده نشود و این بزرگترین معضل است.

نقش شوراها در توسعه پایدار شهری و هماهنگی سازمانها، ادارات و نهادهای مختلف در کنار نقش نظارتی و حمایتی که بر شهرداری ها دارند ، بسیار مهم و تاثیرگذار می تواند باشد و امیدوارم با شکل گیری سیستم یکپارچه مدیریت شهری، شاهد نقش آفرینی هرچه بیشتر آنها در شهرهایمان باشیم، چرا که راه توسعه و آبادانی شهرها بی شک به شوراها وصل می شود.

نقشی که شوراها در افزایش اعتماد عمومی می توانند ایفا کنند بسیار مهم بوده و زمینه ساز افزایش مشارکت اجتماعی است که سرمایه اصلی و اساسی نظام اسلامی محسوب می شود و از سویی دیگر بی توجهی به جایگاه شوراها مانع رسیدن به اهداف پیش بینی شده در قانون می شود.

اینجانب نهم اردیبهشت روز شوراها را بر تمامی اعضا محترم شوراهای اسلامی آذربایجان غربی و به ویژه رییس و اعضا محترم شورای اسلامی شهر ارومیه تبریک گفته و از زحمات این عزیزان در جهت توسعه و پیشرفت شهرمان قدردانی می کنم و از درگاه خداوند متعال موفقیت و بهروزی روافزون برایشان آرزومندم.

ان شاء الله در سال رونق تولید بتوانیم در کنار همدیگر گامهای اساسی برای تحقق این مهم که مورد تاکید مقام عظمای ولایت است، برداشته و با رونق تولید،  رونق اقتصادی و کاهش بیکاری در جامعه را رقم بزنیم.

حضرت پور

شهردار ارومیه

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات