نخستین کنگره بین‌المللی آینده‌پژوهی و چشم‌انداز‌سازی شهری...

به همت کارگروه چشم‌انداز شهری کمیسیون چشم‌انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام، نخستین کنگره بین‌المللی آینده‌پژوهی و چشم‌انداز‌سازی شهری ایران در روزهای ۱ و۲ آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای آذربایجان شرقی به نقل از ایلنا، سید علی موسوی‌نور دبیر اجرایی کنگره آینده‌پژوهی و چشم‌انداز‌سازی شهری با بیان این خبر اظهار داشت: نظر به شهری شدن جهان و اهمیت بررسی و تبیین چالش‌های حوزه شهری در ایران تصمیم بر آن شد تا در جهت هم‌افزایی و جریان‌سازی برای تولید فکر، تقویت فضای گفتمانی در این عرصه، ارزیابی اقدامات اندیشمندان حوزه‌های دانشگاهی و مدیران اجرایی و همچنین استفاده حداکثری از ظرفیت‌های علمی دانشگاهی و صاحبان اندیشه با رویکرد آینده‌پژوهی؛ به پیشنهاد کار‌گروه چشم‌انداز شهری  کمیسیون چشم‌انداز و امور نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام، برگزاری کنگره‌ای بین‌المللی در این راستا در دستور کار قرار گیرد.

موسوی نور افزود: تولید سرفصل سیاست‌های کلی توسعه شهری، احصاء متغییر‌های اصلی راهبردهای چشم‌انداز توسعه شهری، ترسیم تصویر انواع آینده‌ها از وضعیت شهری ایران و تبادل‌های تجاری موفق ملی و بین‌المللی از جمله اهداف اصلی این کنگره است.

وی همچنین خاطر‌نشان کرد: کنگره مذکور با حضور سران قوا و مدیران عالی کشور، مدیران شهری، دانشگاهیان و کارآفرینان حوزه شهری و همچنین با حضور میهمانان خارجی، با رویکردی آینده‌نگارانه و با ایجاد فضایی علمی برای ارائه دستاورد های نوین فکری، در همکاری علمی با دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی تهران، دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران، پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام و پژوهشکده چشم انداز و آینده‌پژوهی در دی‌ماه سال جاری آغاز‌به‌کار خواهد کرد و تا حصول دستیابی به تمامی ماموریت‌های علمی ادامه خواهد داشت. همچنین نمایشگاهی با عنوان دستاورد‌های خدمات و مدیریت شهری در جنب کنگره مذکور برپا می‌شود.

گفتنی است بنا‌به اعلام روابط‌عمومی ستاد اجرایی کنگره آینده‌پژوهی و چشم‌انداز‌سازی شهری ایران، دبیرخانه دائمی این کنگره در محل کمیسیون چشم انداز مجمع تشخیص مصلحت نظام دایر است و این دبیرخانه از همه مدیران شهری، صاحب نظران، دانشگاهیان و کارآفرینان حوزه شهری برای برگزاری کیفی کنگره مذکور دعوت به‌عمل می‌آورد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی

    شركت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات