سمینار آموزشی فشار خون و راههای کنترل ودرمانی آن در شرکت آب منطقه...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه، سمینار آموزشی فشار خون و راههای کنترل و درمانی با حضور کارکنان شرکت، در سالن جلسات برگزار شد.

در این سمینار دکتر الماسی پزشک معتمد شرکت بیمه مطالب مفیدی در خصوص ماهیت بیماری فشارخون بالا، علائم ، راههای پیشگیری و همچنین عوارض فشار خون بالا از جمله بیماری قلبی عروقی (سکته قلبی و سکته های مغزی) علائم و چگونگی مواجهه با فرد بیمار ارائه نمودند.

الماسی گفت:بیش از ۱۵درصد از جمعیت بالای ۱۵ سال کشور مبتلا به بیماری فشارخون هستند . این در حالی است که ۵۰ درصد این افراد هنوز از بیماری خود یا مطلع نیستند و یا اقدامات درمانی و پیشگیرانه از این بیماری را انجام نمی دهند .
بیماری های قلبی و عروقی از شایع ترین و اولین عامل مرگ و میر در کشور است، همچنین کم تحرکی ، مصرف دخانیات و الکل و تغذیه نامناسب از جمله عوامل گسترش در بیماری های غیرواگیر از جمله فشار خون است .

وی پرفشاری خون را مهم‌ترین عامل خطرِ قابل پیشگیری در مرگ زودرس در سراسر جهان دانست. پرفشاری خون باعث افزایش خطرِ بیماری‌ایسکمیک قلب، سکته مغزی، بیماری شریان‌های پیرامونی و دیگر بیماری‌های قلبی عروقی شامل نارسایی قلب، آنوریسم آئورت، تصلب شرایین فراگیر و آمبولی ریه می‌شود. پرفشاری خون همچنین عامل خطر در اختلال شناختی، زوال عقل و بیماری مزمن کلیوی می‌باشد .

وی در پایان فشار خون بالا را قاتل بی صدا و آرام خواند، چرا که اغلب هیچ علامتی ندارد و تغییرات موثر در روش زندگی، می‌تواند فشار خون را به اندازه یک داروی تجویزیِ ضدِ پرفشاری خون کاهش دهد. ترکیبی از دو یا چند تغییر در روش زندگی می‌تواند حتی نتایج بهتری هم داشته باشد . فعالیت منظم فیزیکی می تواند به کاهش فشارخون کمک کند. این کار می تواند سلامت عمومی شما را نیز بهبود بخشد .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كرمانشاه

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كرمانشاه

    شركت آب منطقه‌ای كرمانشاه یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات