باید همه برای حل معضل حاشیه نشینی اراده کنند

باید همه برای حل معضل حاشیه نشینی اراده کنند

به گزارش شهریار ، فریدون بابایی اقدم در مراسم افتتاح پارک بانوان آنالار باغی و ۹ پروژه عمرانی و خدماتی در شهرداری منطقه ۱۰ با تبریک روز معلم و کارگر گفت: به مناسبت این دو روز علاوه بر تخفیف های فصلی پرداخت عوارض برای معلمان ۱۰ درصد تخفیف بیشتر در نظر گرفته شده است.

او افزود: به مناسبت روز کارگر تصمیم گرفته شد که موضوع مشاغل سخت و زیان آور در پرداختی کارگران اعمال شود.

این عضو شورای شهر تبریز با اشاره به ویژه بودن بافت منطقه ۱۰ تبریز اظهار داشت: این منطقه از حاشیه نشین تا بافت بسیار فرسوده دارد که نیازمند برنامه ریزی دقیق است.

بابایی اقدم با اشاره به اتفاقات رخ داده در منطقه بهشتی ادامه داد: تعداد زیادی از این نوع خانه‌ها در منطقه ۱۰ وجود دارد که اگر برای آنها مشکلی ایجاد شود حتی در اسکان موقت مشکل پیدا خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه موضوع پارک و پروژه‌های خدماتی بسیار مهم است افزود: موضوع مسکن و میزان تاب آوری شهر در برابر اتفاقاتی مثل زلزله باید در برنامه ریزی‌ها دیده شود.

او تعداد خانه های مشکل دار شهر تبریز را متجاوز از ۲۰۰ هزار خانه دانست و خاطرنشان کرد: اگر به این موضوع فکر کنیم نمی توانیم آرام و قرار داشته باشیم.

بابایی اقدم ادامه داد: بسیاری از مشکلات موجود به دست شهرداری قابل حل نیست و اراده لازم باید در دولت وجود داشته باشد.

این عضو شورای شهر تبریز گفت: مطرح کردن این موضوع کار تبلیغاتی نیست، یک مشکل اساسی و جدی است، وقتی خسارت سیل در کشور ۳۵۰ هزار میلیارد اعلام می‌شود باید نگران وضعیت شهر باشیم و جلوی وقوع چنین خسارتی را بگیریم.

او در بخش دیگری از سخنانش از اقدامات شهردار منطقه ۱۰ برای استفاده منابع دولتی در منطقه تقدیر کرد و افزود: امیدوارم دیگر مدیران شهری نیز از این منابع بتوانند استفاده کنند.

بابایی اقدم در پایان با اشاره به اهمیت پارک‌ها و خدمات محله‌ای گفت: مجموعه این اقدامات می‌تواند به افزایش رضایتمندی بین شهروندان منجر شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات