تلاش شهرداری اهواز برای بازگشایی کلیه مسیرهای ساحلی تا پایان هفته

تلاش شهرداری اهواز برای بازگشایی کلیه مسیرهای ساحلی تا پایان هفته

شهردار اهواز در جلسه شورای اداری شهرداری اعلام کرد: در تلاش هستیم تا پایان هفته کلیه مسیرهای ساحلی بازگشایی شوند.
به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که با حضور معاونین و مدیران شهرداری تشکیل شد، منصور کتانباف با اشاره به عوارض پس از بحران سیلاب اهواز گفت: علیرغم باز شدن مسیرهایی از بلوارهای ساحلی هنوز به دلیل بسته بودن برخی مسیرها شاهد ترافیک و نارضایتی شهروندان هستیم. لازم است هرچه سریعتر اقدامات لازم انجام شده و نیروی های خدمات شهری نیز پاکسازی لازم را انجام داده که تا پایان هفته شاهد بازگشایی کامل مسیرها باشیم. در این خصوص هماهنگی لازم با اداره آبفا نیز انجام شود. شهرداری منطقه هفت باید تلاش بیشتری انجام داده و شهرداری منطقه دو نیز کیفیت کار را ارتقا دهد.
وی افزود: با توجه به باد و گرد و غبار و همچنین نازیبایی های موجود عملیات خاکبرداری و جمع آوری سیل بندهای خاکی نیز سریعتر به اتمام برسد.
شهردار اهواز بیان کرد: بازسازی شبکه های آب خام، ایستگاههای پمپاژ، فضای سبز، مبلمان شهری، تاسیسات و...هم با سرعت و دقت پیگیری شود. شرکت توزیع برق اهواز نیز در خصوص روشنایی پارکهای ساحلی آماده همکاری است.
وی ادامه داد: در زمینه جبران خسارت ها نیز برآورد کارشناسی و فنی لازم طبق فرمت های ارائه شده از سوی استانداری خوزستان و وزارت کشور آماده و به استاندار خوزستان، معاون فنی عمرانی استانداری، مدیرکل بحران استانداری، مدیرکل امور شهری استانداری، فرمانداری اهواز و سایر مبادی ذیربط ارائه شود. همچنین هزینه هایی که در این ایام در موضوع مقابله با ورود سیلاب انجام شد نیز در محاسبات منظور شود. نامه ای مشترک با امضای اینجانب و رییس شورای اسلامی شهر اهواز به وزیر کشور جهت پیگیری خسارات وارده ارسال می شود.
کتانباف در ادامه به برنامه های شهرداری اهواز اشاره کرد و با بیان اینکه برنامه ۹۸ که براساس بودجه مصوب شورای شهر آماده شده، گفت: مهمتر از مسایل مربوط به سیلاب اجرای برنامه  سال ۹۸ مصوب شورای شهر است. ما نه تنها باید این برنامه را به صورت کامل اجرا کنیم بلکه باید در جهت کم کردن عقب ماندگی های قبلی نیز گام برداریم. اجرای ناقص برنامه سال ۹۸ بر عقب ماندگی های ادواری می افزاید.
وی تاکید کرد: برای اجرای بهتر برنامه سال ۹۸ نقش معاونت مالی و اقتصادی نقشی ویژه است. اجرای برنامه منوط به تحقق کامل بودجه، مدیریت هزینه ها، انضباط مالی و... است. لازم است جلسات درآمدی به روال قبل و به صورت کاربردی برگزار شود و مناطق نیز برنامه های خود را جهت تحقق درآمدها اعلام کنند.
شهردار اهواز با اشاره به برنامه های حمل و نقل ترافیک در سال جاری یادآور شد: در حوزه حمل و نقل و ترافیک امسال پروژه ها و برنامه هایی از قبیل ساماندهی مسافرکش های شخصی، اجرای طرح BRT، اجرای طرح پارکبان ها، شکست خطوط حمل و نقل، مکانیزه شدن کلیه ایستگاههای پایانه ها و... در دستور کار معاونت حمل و نقل و ترافیک قرار گرفته و با توجه به آماده شدن سکوی ایستگاهها راه اندازی ریل باس با هماهنگی راه آهن جنوب نیز در اولویت قرار گیرد.
کتانباف با اشاره به کمبود اتوبوس های شهری در اهواز گفت: علیرغم عمل نکردن دستگاههای ذیربط به تعهدات خود در قبال تامین هزینه اتوبوس به دلیل کمبود اتوبوس و با وجود مشکلات مالی حتما باید تعدادی اتوبوس خریداری شود. سازمان اتوبوسرانی حتماً بازسازی ناوگان موجود را نیز در دستور کار قرار دهد.
وی با اشاره به پیگیری های انجام شده در زمینه اجرای طرح بازآفرینی شهری اظهار کرد: امروز سه شنبه جلسه و بازدید با آقای پژمان معاون وزیر مسکن و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در خصوص اجرای این طرح در اهواز بویژه منبع آب و علی آباد داریم و امیدواریم بتوانیم به نتایج خوبی برسیم.
شهردار اهواز با ابلاغ تذکراتی در خصوص مبارزه با فساد خاطرنشان کرد: این امر در کلیه سطوح باید به صورت مداوم انجام شود، هر چند اعتقاد دارم که اکثر کارکنان و مدیران شهرداری اهواز افرادی پاکدست هستند. هر کس در مسئولیت خودش باید مبارزه با تخلف را یکی از اولویت های اصلی خود قرار دهد.
کتانباف در پایان گفت: بیانیه مهم مقام معظم رهبری با عنوان گام دوم انقلاب شاخصه مسیر در دهه پنجم انقلاب اسلامی است. کلیه ادارات شهرداری از جمله سازمان فرهنگی شهرداری نیز باید به نوبه خود این بیانیه را تبیین و تحلیل کرده و به تناسب وظیفه خود رهنمودهای ایشان را در برنامه ها و عملکرد خود بگنجانند.
در این جلسه آبیار معاون مالی اقتصادی و لویمی معاون حمل و نقل ترافیک گزارشی از برنامه های مجموعه خود در سال ۹۸ را ارائه کردند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اهواز

    منبع خبر

    شهرداری اهواز

    شهرداری اهواز یک شهرداری در شهر اهواز می باشد

      نظرات