تشریح فعالیت کاروان شورا و شهرداری شیراز در استان خوزستان

تشریح فعالیت کاروان شورا و شهرداری شیراز در استان خوزستان

عضو هیات رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز، اقدامات و فعالیت های کاروان کمک های مردمی انجام شده با برنامه‌ریزی شورا و شهرداری این کلانشهر را در مناطق سیلزده استان خوزستان تشریح کرد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، قاسم مقیمی بیان کرد: باتوجه به خطر بروز سیل در خوزستان و نیاز به امداد رسانی و ارائه خدمات درمانی، بهداشتی و رفاهی نسبت به تامین و حفظ بهداشت و سلامت روانی و اجتماعی شهروندان و احتمال تسری بیماری‌های واگیر و عفونی از سوی استان‌های سیل زده به استان فارس و شهر شیراز، مقرر شد کمیسیون سلامت شورای شهر شیراز با تشکیل یک تیم ضمن استقرار در مناطق در خطر سیلزده به بررسی خطرات و آسیب ‌ های احتمالی و ارائه راهکارهای پیشگیرانه بپردازد.
وی افزود: پس از پیشنهاد کمیسیون سلامت، شورای شهر مقرر کرد تا تیم اعزامی در معیت تجهیزات و دستگاه‌ها و ماشین ‌ آلات راهسازی به بازسازی راه‌ها و معابر آسیب دیده و نیز احداث سیل بند اقدام کند .
رئیس کاروان کمک‌های مردمی شورا و شهرداری شیراز با اشاره به رایزنی‌های گسترده‌ای که با خیرین و نیکوکاران داخل و خارج کشور انجام شد، گفت: با هماهنگی خیرین تعداد هزار تخته پتو به ارزش ۵۵۰ میلیون ریال خریداری و به منطقه شوشتر ارسال شد .
مقیمی با اشاره به تهیه و توزیع پوشاک ویژه بانوان به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال در مناطق در خطر سیل خوزستان، ادامه داد: همچنین با همت خیرین کار خرید و بسته بندی اقلام غذایی، بهداشتی و مایحتاج کودکان به ارزش بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال انجام و با هماهنگی جمعیت هلال احمر استان فارس در مناطق شعیبیه، شهرستان باوی و روستاهای گرفتار در سیل توزیع شد.
وی گفت: بنا بر ضرورت، شهرداری شیراز تعداد شش دستگاه کامیون، دو دستگاه لودر، دو دستگاه تریلی با هماهنگی ستاد مدیریت بحران فارس به مناطق در معرض خطر سیل خوزستان اعزام و در منطقه شوشتر مستقر کرد.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز ادامه داد: با توجه به نیاز بخش اسماعیلیه و روستاهای آن نسبت به احداث خاکریز و سیل بندبا همکاری سپاه فجر استان و تلاش شبانه روزی ماشینآلات شهرداری باحجم ۱۵۰۰ تن خاکریزی انجام شد تا  خطر سیل و آبگرفتگی  از ۱۵ روستای بخش اسماعیلیه دور شود.
مقیمی با اشاره به اسقرار ۲۴ جشمه سرویس بهداشتی و حمام سیار در اردوگاه ۲۰۰ خانواری منطقه شعیبیه، گفت: مهمترین ماموریت شورا و شهرداری شیراز بررسی نیازهای درمانی و بهداشتی مناطق در گیر سیل شهرستان‌های شوش، شوشتر، چغار زنبیل، بخش اسماعیلیه، اهواز، حمیدیه بود تا هماهنگی‌های لازم برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های عفونی و  واگیر انجام شود.
عضو هیئت رئیسه شورای شهر شیراز تاکید کرد: جمع‌آوری حیوانات تلف شده، تهیه پشه بند، سم پاشی منطقه برای جلوگیری از هجوم حشرات و ملخ‌ها، شناسایی کانون‌های بیماری‌زا وکنترل بیماری‌های واگیر و غیرواگیر از اقدامات مهمی بود که طی پنج روز استقرار تیم اعزامی از شورا و شهرداری در منطقه خوزستان انجام شد.
مقیمی با اشاره به اقدامات جانبی انجام شده در این ماموریت نیز گفت: با توجه به خطر  آسیب به پست ۴۰۰ کیلو ولت برق شهر مهزیار در محدوده ‎ ای به مساحت چهارهکتار با همراهی ماشین ‎ آلات اداره ‎ کل راهداری و حمل و نقل جاده ‎ ای استان فارس سیل بند ایجاد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات