افتتاح بزرگترین طرح توسعه منابع آب و خاک در تاریخ کشور تحول بزرگی در منطقه ایجاد می‌کند/ بهره‌برداری از ۴۲ سد و بند در دولت‌های یازدهم و دوازدهم

افتتاح بزرگترین طرح توسعه منابع آب و خاک در تاریخ کشور تحول بزرگی در منطقه ایجاد می‌کند/ بهره‌برداری از ۴۲ سد و بند در دولت‌های یازدهم و دوازدهم

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری همزمان از چند طرح عمرانی، آبی و نیروگاهی در استان کرمانشاه اظهار داشت: ما منطقه و قدرت ملت ایران را بهتر از دیگران می شناسیم ، با کسی نیز دشمنی نداریم اما در برابر هیچ توطئه‌ای دست روی دست نمی‌گذاریم.
وی با بیان اینکه مجموعه این طرح‌ها، توسعه بیش از پیش منطقه غرب کشور را به همراه خواهد داشت، گفت: برای این طرح سال‌ها فکر شده، با مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوران ریاست جمهوری ایشان در مورد این طرح بحث می‌کردیم و در دولت آقای خاتمی این طرح را به شورای عالی امنیت ملی بردیم و جلسات مستمری در دبیرخانه شورا برای تصویب آن داشتیم و مرحوم هاشمی به صورت مداوم در مورد روند اجرای این طرح سوال می‌کرد.
رئیس جمهور با قدردانی از همه مدیران و کسانی که در این طرح و عملیاتی شدن آن نقش داشته و تلاش کردند، گفت: برای انجام این کار بزرگ از همه سپاسگزاریم.
روحانی با اشاره به بارش‌های بی‌سابقه باران در ماه‌های اخیر در کشور، گفت: امسال از نظر منابع آبی در کشور سال بسیار خوبی داشتیم. مجموعه ذخایر سدهای کشور ۸۰ درصد پرشده است و از اول فروردین ماه تا امروز حدود ۳۲ میلیارد مترمکعب آب وارد کشور شده و این نعمت بزرگ خداوند برای کشور خیر و برکت به همراه داشته است.
رئیس جمهور گفت: به مسئولان گردشگری کشور یادآوری می‌کنم که باید از این فرصت خوب که برای طبیعت ایران ایجاد شده، استفاده کنند و تحول بزرگی را در زمینه گردشگری ایجاد نمایند.
روحانی با قدردانی از رهبر معظم انقلاب که با درخواست استفاده از تسهیلات ۸ میلیارد دلاری برای تکمیل این طرح از صندوق توسعه ملی موافقت کردند، گفت:‌ امروز روزی است که من از سال ۸۲ آرزوی رسیدن آن را داشتم و امیدوارم ادامه این طرح با تامین اعتبار آن ادامه و تکمیل این طرح با تامین اعتبار انجام شود.
رئیس جمهور گفت: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ۳۷ سد و بند تکمیل شده، ۵ سد هم در شرف تکمیل است و این کار بسیار بزرگی است که انجام شده است.
روحانی تاکید کرد: خوشحالم در روزهایی که عربده‌کشی دشمنان بیشتر شده و حرف‌های بی‌ربط ناروا و غلط می‌زنند، مردم ما شاهد افزایش روحیه تلاش و کوشش هستند و افتتاح چنین طرح‌های مهمی را داریم که افتتاح هریک از آنها، ضربه‌ای بزرگ به دشمنان است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه "در بسیاری از زمینه‌ها موفق بوده‌ایم و در ادامه نیز پیروز خواهیم بود"، گفت: طرح آب‌های گرمسیری استان کرمانشاه به عنوان بزرگترین طرح توسعه منابع آب و خاک در تاریخ کشور تا این مرحله رسیده است و اکنون ادامه و موفقیت آن با مردم است. دست کشاورزان و فعالان اقتصادی را می‌بوسم که به صحنه بیایند و برای صنعت، کشاورزی و گردشگری منطقه تلاش کنند و سرمایه‌داران نیز باید در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند.
وی با بیان اینکه با ادامه این روند، شاهد آبادانی بیش از پیش منطقه خواهیم بود، گفت: این منطقه نقطه استراتژیک و مهمی است و به عنوان شهرستان‌های مرزی از اهمیت بالایی برخوردار است.
روحانی با بیان اینکه این طرح ملی مزایای بسیاری برای منطقه خواهد داشت، گفت: برای این طرح نزدیک به ۶۸۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و یا خواهد شد.
روحانی با اشاره به اقدامات انجام شده برای بازسازی خانه‌های تخریب شده بر اثر زلزله سال گذشته در کرمانشاه، گفت: استاندار اعلام کرد که همه خانه‌های آسیب دیده از زلزله در روستاها تکمیل شده و ۶۶ هزار خانه تعمیر و ۲۰ هزار خانه تکمیل شده که این کار بزرگی است.
رئیس جمهور تاکید کرد: دولت حتماً در روند کمک‌رسانی و بازسازی، نقدهایی داشته اما امیدواریم مردم از کارهای انجام شده راضی باشند و با ادامه تلاش‌ها، شاهد توسعه هر چه بیشتر این منطقه استراتژیک باشیم.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات