سنواتی: برای تحقق شعار سال باید توجه بیشتری به کارگران داشته باشیم

سنواتی: برای تحقق شعار سال باید توجه بیشتری به کارگران داشته باشیم

به گزارش سایت شهرداری اهواز در روز جهانی کارگر آیین تکریم کارگران شهرداری اهواز با حضور کتانباف شهردار اهواز، سنواتی رییس، باباپور نایب رییس و فلسفی، کعب عمیر، موسوی نژاد، موسوی پور و حاجتی اعضای شورای اسلامی شهر، نعاونین خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، مدیران شهرداری و جمعی از کارگران زحمتکش شهرداری اهواز در تالار استاد شهید علی جمالپور برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه مطالبات کارگران باید در کانال خود پیگیری شود، گفت: کارگران باید توجه کنند به عنوان عامل فتنه دشمن قرار نگیرند و در دام دشمن نیفتند.
عبدالزهرا سنواتی در همایش تجلیل از کارگران شهرداری اهواز که امروز (۱۱ اردیبهشت ماه) به مناسبت روز کارگر برگزار شد، با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم به رونق تولید جامه عمل بپوشانیم، باید توجه ویژه‌ای به کارگران داشته باشیم.
وی افزود: مدیران در روز کارگر شعارهای زیادی مبنی بر رفع مشکلات معیشتی کارگران، ساماندهی قراردادهای موقت، افزایش حقوق کارگران و سایر موارد می‌دهند اما باید دید در حقیقت به چه میزان از شعارها جامه عمل پوشانده شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: با توجه به اینکه دسترسی کارگران به اعضای شورا بیشتر است، مشکلات آنها را بیشتر از مدیران می‌دانیم و در جهت رفع آن تلاش می کنیم.
سنواتی با بیان اینکه مدیران در مقابل کارگران مسئول هستند، گفت: گاهی برخی از کارگران از مشکلات بین خود و پیمانکاران شکایت می‌کنند و باید پیگیر حل مشکلات آنان باشیم.

وی افزود: باید تک تک مشکلات کارگران بررسی شود تا خدمتگزاری به مردم و شهروندان بهتر شود. البته از شهردار اهواز جهت اهتمام ویژه‌ای که جهت رفع مشکلات مخصوصا در خصوص پیگیری حقوق‌های عقب افتاده کارگران داشته و دارند تشکر می‌کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز تصریح کرد: امسال و سال گذشته مقام معظم رهبری به مشکلات اجتماعی و شیطنت‌های استکبار اشاره کردند و عنوان کردند که استکبار در سال ۹۷ نتوانسته است جمهوری اسلامی را به چالش بکشاند اما مقام معظم رهبری اشاره کردند که دشمن ممکن است بخواهد در سال ۹۸ ما را به چالش بکشاند. بنابراین کارگران باید توجه کنند به عنوان عامل فتنه دشمن قرار نگیرند و در دام دشمن نیفتند.

سنواتی ادامه داد: کارگران اگر مطالبه‌گری دارند، به مطالبه‌گری بحق آنها احترام می‌گذاریم و هر آنچه به عنوان حق آنها در قانون تعیین شده پیگیری می‌شود اما توجه شود این مطالبات باید در کانال خود پیگیری شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز بیان کرد: امروز دسترسی کارگران به اعضای شورا و مسئولین به خوبی مقدور است و اگر مشکلی وجود دارد، نمایندگان خود را جهت پیگیری مشکلات مامور کنند. سال گذشته مصوب شد کمیته‌ای جهت پیگیری مشکلات کارگران تشکیل شود و هفته گذشته نیز تاکید کردیم این کمیته تشکیل شود. کارگران نمایندگان خود را معرفی کنند تا مشکلات آنها همگام با مدیران و منابع و درآمد شهرداری، رفع شوند. البته از کارگران می‌خواهیم مشکلات شهرداری را درک کنند. اگر در بحث منابع مالی شهرداری مشکلی وجود دارد، کارگران باید همراه ما باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز ادامه داد: با توجه به شرایط شهرداری، اگر شهروند اهوازی مشاهده کند ما خدمتگزار خوبی هستیم، قطعا در تامین منابع مالی جهت نگهداری و نظافت شهر کمک می‌کند. اگر کارگران همگام با مدیران تلاش کنند، قطعا شهروندان اهوازی در پرداخت عوارض و منابع مالی شهرداری کمک خواهند کرد تا بتوانیم حقوق همه کارگران را پرداخت کنیم.

سنواتی ضمن تشکر از زحمات کارگران در جریان بحران سیلاب گفت: همچنین از کارگران می‌خواهیم پس از سیل جهت پاکسازی شهر تلاش بیشتری داشته باشند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اهواز

    منبع خبر

    شهرداری اهواز

    شهرداری اهواز یک شهرداری در شهر اهواز می باشد

      نظرات