نکات آموزشی مدیریت بهینه مصرف برق در یخچال و فریزر

نکات آموزشی مدیریت بهینه مصرف برق در یخچال و فریزر

از صدای مرکز سمنان ارائه شد؛

نکات آموزشی مدیریت بهینه مصرف برق در یخچال و فریزر

نکات آموزشی مدیریت بهینه مصرف برق در یخچال و فریزر ، در هشتمین قسمت برنامه رادیوئی پرتو از صدای مرکز سمنان پخش شد.

مدیردفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان در این برنامه بیان داشت: در تعیین مکان مناسب برای یخچال و فریزر می بایست از قرار دادن این لوازم در کنار پنجره هایی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند خودداری شود.

سید بهروز کسائیان با عنوان این که فضای مناسب برای پشت یخچال و فریزر به منظور گردش هوا باید۲۰ سانتی متر در نظر گرفته شود گفت :  گردگیری سالیانه لوله های پشت این لوازم ، تعویض به هنگام نوار لاستیکی دور درب آنها ، برفک زدایی این دستگاه ها حداقل دو بار در سال و تنظیم درست ترموستات یخچال و فریزر ، از جمله نکاتی هستند که در راستای کاهش هزینه های برق مصرفی خانوار نقش بسزایی دارند.

لازم به ذکر است: در بخش نمایشی " آقا و خانم پیک " ، میان پرده ای با مضمون ؛ خاموش نمودن لامپ ها و لوسترهای تزئینی در هنگام تمیز کردن آنها و پیشگیری از خطر برق گرفتگی ، توسط هنرمندان صدای مرکز سمنان به روی آنتن رفت .

گفتنی است: "محمد محبوبی" از شهرستان مهدیشهر با ارسال جمله ی "صرفه جوئی را در زندگی به کار بگیریم تا خدا از ما راضی باشد" به عنوان برگزیده مسابقه زیباترین جمله پیرامون مدیریت بهینه مصرف برق معرفی گردید.

خاطرنشان می سازد: گزیده اخبار صنعت توزیع برق از بیان "ریحانه عامری" از کارشناسان این شرکت به همراه ارائه پیام های فرهنگی _ آموزشی مدیریت مصرف برق توسط مجری برنامه ، از دیگر بخشهای این برنامه ۱۵ دقیقه ای رادیویی به شمار می‌رود .
لینک اصل خبر در سایت شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان

  منبع خبر

  شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان

  شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان

  شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان یک شرکت در شهر سمنان می باشد

   نظرات