جلسه کارگروه بازسازی و نوسازی استان گلستان/ جمالی نژاد: پرداخت تسهیلات به۱۷ هزار و ۸۰۹ واحد شهری و روستایی آسیب دیده از سیل در استان گلستان بزودی آغاز می شود

جلسه کارگروه بازسازی و نوسازی استان گلستان/ جمالی نژاد: پرداخت تسهیلات به۱۷ هزار و ۸۰۹ واحد شهری و روستایی آسیب دیده از سیل در استان گلستان بزودی آغاز می شود

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و دبیر کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده با اشاره به تشکیل ۱۴ ستاد معین در شهرستانهای استان گلستان برای ارزیابی مناطق آسیب دیده شهری و روستایی این استان گفت: پرداخت تسهیلات به۱۷ هزار و ۸۰۹ واحد شهری و روستایی آسیب دیده از سیل در استان گلستان بزودی آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد که در جلسه کارگروه بازسازی و نوسازی استان گلستان سخن می گفت، همچنین از پرداخت ۴۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض و اسباب و اثاثیه به حادثه دیدگان استان خبر داد.

وی با اشاره به تلاش های همه جانبه دستگاه های اجرائی، استانهای معین و نیروهای نظامی و امدادی در رفع مشکل آبگرفتگی استان گلستان گفت: خوشبختانه در شهرهای گمیشان و بندرترکمن آبگرفتگی در سطح شهر وجود ندارد و در برخی از محلات شهر آق قلا با آبگرفتگی وجود دارد که آن هم به زودی مرتفع خواهد شد.

دبیر کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده با اشاره به برگزاری مستمر جلسات قرارگاه و کمیته های ذیل آن در وزارت کشور و استانداری ها، افزود: هماهنگی و پیگیری برای اخذ برنامه اجرائی دستگاهها با جدیت ادامه دارد و تاکنون با توجه به اولویت های پیش بینی شده از بنیاد مسکن و وزارت نیرو برنامه ها اخذ و وزارت راه و شهرسازی نیز برنامه خود را با هدف بهسازی و نوسازی راه های مواصلاتی آسیب دیده اعم از شریانی و غیرشریانی شامل پلها، آبنماها، آبروها در جلسه آتی کمیته ارائه می نماید.

جمالی نژاد اضافه کرد: بر این اساس در جلسات کمیته بازسازی و نوسازی برنامه اجرائی وزارت نیرو و بنیاد مسکن برای بازسازی مناطق روستائی و شهری و تاسیسات آبی آسیب دیده، حوزه خدمات و فاضلاب، تاسیسات برق به تفکیک طرح ها و پروژه های مربوطه صورت گرفته است.

جمالی نژاد در ادامه افزود: در روستاهای بندرترکمن نیز آب گرفتگی وجود ندارد و فقط ۴ روستای آق قلا با مشکل آبگرفتگی مواجهند که به زودی با تلاشهایی که در حال انجام است، مرتفع خواهد شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزیر کشور با اشاره به بازدیدهای انجام شده افزود: در خصوص راه های شهری و روستائی نیز فقط مسیر دسترسی از سه راه یساقی به بندرترکمن مسدود است و تمامی راه ها و محورهای مواصلاتی استان گلستان باز و رفت و آمد در آن در جریان است.

دبیر کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده با اعلام تشکیل تیم های کارشناسی متشکل از دفتر فنی استانداری، ادارات راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، سازمان نظام مهندسی و نوسازی مدارس گفت: در شهر آق قلا ۴۸۰۰ خانه و در گمیشان ۱۲۶۸ خانه تاکنون بازدید شده که حدود ۲۰۰۰ واحد مسکونی غیرقابل سکونت تشخیص داده شده و در کارگروه بازسازی و نوسازی استان تصمیماتی برای این موارد اتخاذ شده است.

جمالی نژاد در ادامه افزود: در استان گلستان ۲۰ مدرسه تخریب شده و حدود ۳۰۰ مدرسه نیز نیازمند تعمیر از ۱۰ تا ۹۰ می باشند که اعتباری بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان برای جبران آن برآورد شده است.

رئیس سازمان شهرداریها ودهیاریهای کشور با اشاره به لزوم بازسازی سریع روستاهای استان گلستان با توجه به ظرفیت های موجود اظهار کرد: در روستاهای استان نیز ۴۰ روستا از سیل اخیر آسیب دیده است که ۴۴۰ خانوار در معرض تهدید با تمهیدات پیش بینی شده استان جابه جا شده اند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات