پست سیار ۱۳۲ کیلوولت مراغه۲ در آذربایجان شرقی به بهره‌برداری می‌رسد

پست سیار ۱۳۲ کیلوولت مراغه۲ در آذربایجان شرقی به بهره‌برداری می‌رسد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مقصود زاده‌مهدی" ضمن اعلام این خبر گفت: پس از مکان‌یابی پست سیار مراغه ۲، محل احداث پست مذکور در شهرک ولیعصر مراغه و در کنار خط دو مداره نیروگاه سهند در زمینی به مساحت حدود ۳۰۰۰ مترمربع انتخاب شد.
وی با اشاره به سیاست‌های شرکت، مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی در تامین تجهیزات پست‌ها و به‌ویژه پست‌های سیار اظهار داشت: تامین پست سیار ۱۳۲.۲۰ کیلوولت مذکور از طریق مونتاژ در محل انبار روباز شرکت و نیز یک دستگاه ترانسفورماتور ۱۳۲.۲۰ کیلوولت، ۳۰ مگاولت آمپری موجود در تعمیرگاه ترانس این شرکت، پس از بازسازی و مونتاژ کامل، در فروردین‌ سال جاری به محل پست مراغه ۲ حمل شده و هم‌اکنون در مرحله نصب و راه‌اندازی است.
معاون طرح و توسعه شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان با اشاره به اینکه پروژه پست سیار ۱۳۲.۲۰ کیلوولت مراغه۲ تا آغاز پیک بار سال ۹۸ مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، هزینه تمام شده این پروژه را حدود ۶۵ میلیارد ریال اعلام کرد.
زاده‌مهدی، افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق شهرستان مراغه، کاهش افت ولتاژ در منطقه و پاسخگویی به نیاز مشترکان با توجه به رشد سریع بار مصرفی انرژی برق در منطقه را از مهم‌ترین اهداف احداث این پست عنوان کرد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات