اهم برنامه های شهرداری اهواز در حوزه حمل و نقل و ترافیک در سال ۹۸ اعلام شد

اهم برنامه های شهرداری اهواز در حوزه حمل و نقل و ترافیک در سال ۹۸ اعلام شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز مشروح برنامه این معاونت را برای سال ۹۸ اعلام کرد .

به گزارش سایت شهرداری اهواز، محمود دلف لویمی اعتبار پیش بینی شده برای سال ۹۸ این حوزه را مبلغ ۸۰میلیارد تومان اعلام کرد و با بیان اینکه این پروژه و طرح ها در شش بخش تقسیم بندی می شود، بیان کرد: بخش اول شامل پروژه های مطالعاتی است که شامل ادامه طرح های قبلی و جدید هستند .

وی تعداد این طرح ها را ۱۱ عنوان خواند و گفت: طراحی خط اول BRT ( بروزرسانی مطالعات قبلی)، طراحی پایانه شهید چمران در ضلع شمال غربی اهواز جنب نمایشگاه بین‌المللی، مطالعات مکان‌یابی پایانه بزرگ برون استانی، مطالعات استفاده از خطوط درون شهری در جابجایی مسافر (ریل باس)، طراحی خطوط دوچرخه بلوار های ساحلی، مطالعه و طراحی ۱۷ تقاطع غیرهمسطح بخشی از این طرح ها هستند .

وی خبر داد: مطالعات ساماندهی ترافیک ورزشگاه فولاد و غدیر که مرداد ۹۶ شروع شده تقریبا به پایان رسیده است .

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز بیان کرد: همچنین طرح های دیگری از جمله احداث ۳۰ ایستگاه مکانیزه اتوبوس (ازطریق سازمان مشارکتها) شناسایی واجرای ۷عددپل عابرپیاده (ازطریق اداره مشارکتها)، مطالعه وبرنامه ریزی جهت احداث پایانه های اتوبوسرانی وشکست خطوط (کوتاه کردن مسیرها)، مطالعه طراحی و اجرای ۱۰۰ مورد اصلاح هندسی و ایمن سازی در سطح مناطق هشتگانه و...در دستور کار گروه مطالعات و طراحی هستند .

دلف لویمی ادامه داد: در برنامه های مهندسی و ایمنی سال ۹۸ افزایشی برای همه موارد نسبت به عملکرد سال ۹۷ پیش بینی شده است. رنگ آمیزی جداول، خط کشی محوری، خط کشی عابرپیاده، نصب تابلو و تجهیزات ترافیکی، بهسازی ونوسازی ایستگاه های سطح شهر، مسقف سازی پلهای عابرپیاده و نصب علائم و تجهیزات ایمنی و ترافیکی و... از جمله برنامه ها و وظایف این مدیریت هستند .

معاون شهردار اهواز اعلام کرد: در مجموع در حوزه مهندسی و ایمنی ترافیک ۱۰۰ طرح پیش بینی شده که ۲۸ مورد اجرا شده و ۱۲ مورد در حال اجرا و ۴۲ مورد در سال جاری اجرا می شود که در شش ماه نخست ۱۹ طرح و در شش ماهه دوم ۲۳ طرح در دستور کار اجرا قرار می گیرد .

وی افزود: در حال حاضر ۴۵ پل عابر پیاده موجود است که ۴ پل آن مکانیزه و ۴۱ مورد غیرمکانیزه است و امسال قصد داریم ۵ پل عابر پیاده جدید از محل اعتبارات جاری و ۷ پل با مشارکت بخش خصوصی را احداث کنیم .

دلف لویمی بیان کرد: طبق برنامه سال ۹۸ جهت احداث، تکمیل و تجهیز پایانه ها و توقفگاه های مرکزی اتوبوس و تاکسی سطح شهر اعتباری حدود ۳۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است که شامل احداث پایانه شهید بندر، بهسازی توقفگاه قدس، بهسازی پایانه های شهید فهمیده و آزادگان، احداث پایانه های جنب دانشگاه آزاد، بهسازی پایانه شرق بازسازی و تجهیز تعمیرگاه مرکزی است .

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز از راه اندازی ریل باس با هماهنگی راه آهن جنوب خبر داد و گفت: با توجه به پایان ساخت سکوهای ریل باس، این طرح آماده اجراست و برای تکمیل ایستگاهها سازمان عمران شهرداری ۵ دهانه ایستگاه مکانیزه را خریداری کرده و در حال تحویل به مناطق است و امیدواریم تا پایان خرداد این ایستگاههای مکانیزه مستقر شوند .

وی در خصوص راه اندازی خطوط BRT اهواز نیز گفت: به محض آماده شدن مسیرها پروژه BRT به بهره برداری می رسد. امیدواریم بتوانیم ناوگان BRT را با همکاری سازمان دهیاری ها و شهرداری ها خریداری کنیم، ولی تا آن موقع با اتوبوس های معمولی کار را شروع می کنیم .

دلف لویمی با اشاره به پروژه های کنترل و مدیریت ترافیک اظهار کرد:  در این حوزه پروژه های متعددی همچون ساخت و تجهیز ساختمان مرکز کنترل ترافیک، بهره برداری، تعمیر و نگهداری، چراغ های راهنمایی هوشمند، مانیتورینگ و دوربین های نظارت تصویری T زیر ساخت و مرکز داده، سامانه های ثبت تخلف سامانه های هوشمند مدیریت ترافیک و اطلاع رسانی و... در سال ۹۸ در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگسازی در زمینه ترافیک ادامه داد: در زمینه آموزش و فرهنگ ترافیک ساخت دو پارک ترافیکی در مناطق ۴ و۸، برگزاری دوره های آموزشی ویژه کارشناسان، رانندگان اتوبوس، تاکسی، کامیون و وانت بارها و نونهالان و دانش آموزان درمدارس و مهدکودک ها، طرح پلیس مدرسه و... انجام می شود.

معاون شهردار اهواز افزود: در بخش اتوبوسرانی برنامه های سال ۹۸ در ۱۶ بند در دستور کار قرار دارد که از جمله مهم ترین آنها می توان به پیگیری جهت خرید اتوبوس جدید، توسعه در بخش هوشمندسازی مدیریت ناوگان اتوبوسرانی، راه اندازی خطوط مینی بوسرانی در ۶ خط با توجه به اصلاح نرخ، شناسنامه دار کردن کلیه ایستگاه های مکانیزه، ایستگاههای اتوبوس سایباندار ومعمولی سازمان، تعمیر و بازسازی اتوبوس ها اشاره کرد.

وی ادامه داد: برنامه های سازمان تاکسیرانی در سال ۹۸ در ۱۳ بند تعریف شده که برگزاری دوره های آموزشی ویژه رانندگان تاکسی ، آژانس های تاکسی تلفنی و رانندگان سرویس مدارس، پیگیری اخذ تسهیلات مناسب در راستای نوسازی خودروهای فرسوده، توسعه ناوگان تاکسیرانی، جانمایی ایستگاههای جدید در سطح شهر وبهره برداری مطلوب تر از سامانه حمل و نقل دانش آموزی (سپند) در راستای کارایی بیشتر در ارائه خدمات بهینه حمل و نقل و هوشمند سازی ناوگان و راه اندازی اتاق مانیتورینگ بخشی از این طرح ها هستند.

محمود دلف لویمی با اشاره به تشکیل سازمان حمل و نقل بار در سال گذشته گفت: این سازمان که در سال ۹۷ صدور، تمدید و لغو پروانه های فعالیت و اشتغال رانندگان باری را به عهده داشت. برنامه های متعددی را در راستای اهداف سازمانی در سال ۹۸ آغاز کرده که از جمله می توان به مطالعات جانمایی توقفهای خودروهای سبک و سنگین شرق و غرب اهواز، ساماندهی وانت بارها از هسته مرکزی شهر ساماندهی پیک موتوری، استقرار و رونمایی از سامانه جامع مدیریت حمل و نقل و بار اشاره کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز در پایان ابراز امیدواری کرد: با هدایت ها و حمایتهای مهندس کتانباف شهردار اهواز و شورای اسلامی شهر، همت همکاران در کلیه بخش های شهرداری از جمله سازمانهای زیرمجموعه و مناطق هشتگانه بتوانیم برنامه های امسال را به بهترین شکل ممکن اجرا کنیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اهواز

    منبع خبر

    شهرداری اهواز

    شهرداری اهواز یک شهرداری در شهر اهواز می باشد

      نظرات