نیروگاه کلان و لوارک محور تامین برق استان تهران/ ۳۴۰ متر مکعب بر...

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: سد لتیان محور تامین آب شرب شرق تهران و نیروگاه های کلان و لوارک نیز به عنوان محور تامین برق تهران محسوب می شود.

به گزارش روابط  عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" در جمع مدیران صنعت آب و برق استان تهران که در محل سد لتیان برگزار شد، با بیان این مطلب و ضمن ارائه گزارشی از سیلاب های اخیر اظهار کرد: در سال جاری وقوع سیل باعث شد که بسیاری از دستگاه های اجرایی با تلاشی مضاعف نقش خود را در جهت کنترل و مقابله با این پدیده ایفا کنند، به گونه‌ای که امسال در ایام نوروز در ۲۴ استان، ۲۱۳ شهرستان و ۲۶۹ شهر با سیلاب مواجه و بخش آب و وزارت نیرو درگیر مدیریت سیلاب ها و سدها شدند.

رضوی با اشاره به اینکه در جریان سیلاب ها بیشترین دبی مربوط به سد لتیان (۳۴۰ متر مکعب در ثانیه) گزارش شده است که منجر به مشکلاتی نیز در رودخانه های جاجرود و فشم گردید، یادآور شد: دبی های سد امیرکبیر و طالقان ۲۳۰ متر مکعب در ثانیه برآورد گردید.

رضوی با تاکید بر اینکه به منظور بررسی وضعیت مخازن سدها در کنار بازدیدهای میدانی، بازدید یک روزه هوایی نیز در کل استان تهران در بهمن ماه انجام شد، بیان کرد: در اوایل اسفند ماه ۹۷  در این بازدید به این نتیجه رسیدیم در جهت مدیریت مخزن و کنترل سیلاب های احتمالی باید سدهای تهران را تخلیه کنیم که این امرتوسط شرکت آب منطقه ای تهران صورت گرفت.

مدیر عامل شرکت با بیان اینکه اکنون در شرایط فعلی یک مخزن خالی با ضریب اطمینان قابل قبول برای سیلاب بهاره مشخص شده است، خاطر نشان کرد: این امر در راستای کنترل مخزن و همچنین مدیریت سیلاب در کوهپایه ها و رود دره هایی است که جریان غیر کنترلی را شاهد هستیم  تا از بروز  مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

گفتنی است، در پایان مدیران صنعت آب و برق استان تهران پرسش های  خود را در خصوص مسائل گوناگون مطرح و پاسخ های لازم به آن ها داده شد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات