ادامه عملیات لایروبی و افزایش ظرفیت آبگذری نهر طبیعی طغان-خاوه در...

مدیر امور منابع آب ورامین از ادامه عملیات لایروبی در طول بیش از ۱۰۰۰ هزار متر دیگر از نهر طبیعی طغان-خاوه در محدوده شهری پیشوا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داوودی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با ادامه لایروبی اخیر تا هفته گذشته حدود ۲۰۰۰ متر از مسیر نهر لایروبی شده و ظرفیت آبگذری نهر افزایش یافته است. همچنین طی روزهای اخیر به دلیل افزایش خروجی سد ماملو پس از سالها آب در نهر مذکور جاری شده است که در نتیجه انجام اصلاحات انجام شده در مسیر نهر جریان به صورت کاملاً ایمن از داخل شهر پیشوا و بالادست و پایین دست آن در حال عبور می باشد.

وی با بیان اینکه عملیات لایروبی و پاکسازی و رفع انسداد همچنان در حال انجام است، خاطر نشان کرد: امور منابع آب ورامین با تمام ظرفیت خود نسبت به شناسایی و برطرف نمودن نقاط حادثه خیز در مجاری آبهای سطحی اقدام می کند تا به هنگام بارش های شدید زمینه عبور ایمن سیلاب را فراهم و از بروز حوادث احتمالی در این ارتباط جلوگیری نماید.

مدیر امور منابع آب ورامین در پایان خاطرنشان کرد: این امور به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران همه ظرفیت خود را جهت ایمن سازی جریان آب رودخانه به کار گرفته است و در این راستا با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز غیر برخورد می شود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات