همکاری شهرداری های شهرستان های جنوب غرب استان تهران برای...

مدیر امور منابع آب شهریار از همکاری شهرداری های شهرستان های جنوب غرب استان تهران برای ساماندهی رودخانه ها در اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان شهریار در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، در این نشست گزارشی از عملکرد امور منابع آب شهریار در حوزه عملکرد این شهرستان به ویژه تعداد چاه های پر و مسلوب‌المنفعه شده در سال گذشته، انسداد چاه های واقع شده در حریم چاه های شرب، پروژه نصب کنتور های حجمی هوشمند و هچنین موضوعات مرتبط با دستور جلسه من جمله ارتقاء ایمن آبگذری سیلاب عبوری از بستر رودخانه های شاد چای و رودخانه کرج با استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستان و سایر موضوعات مطروحه مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست" غلامعلی بیدختی" مدیر امور منابع آب شهریار با بیان این مطلب اظهار کرد: طی پروسه انسداد چاه های غیر مجاز در شهرستان شهریار طی سال گذشته تعداد ۵۳ حلقه چاه غیر مجاز با مجموع آبدهی ۱۳۴ لیتر در ثانیه در این شهرستان پر و مسلوب المنفعه گردیده است که با این مقدار حدود ۲.۵ میلیون مترمکعب در ذخایر آبی شهرستان شهریار صرفه جویی گردید.

وی در ادامه مطالبی را در خصوص مصوبه شورای حفظ حقوق بیت المال مبنی بر آزاد سازی بستر رودخانه جهت عبور ایمن سیلاب بیان کرده و نسبت به اجرای دستورات دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار در خصوص حفظ جان و مال مردم تاکید کرد.

مکلف نمودن شهرداری های شهریار، باغستان و صباشهر جهت همکاری در امر ساماندهی رودخانه های شاد چای و کرج ، تسریع در روند اجرای احکام قضایی اخذ شده مانند عملیات آزاد سازی بستر و حریم رودخانه های و تاکید به فرمانده انتظامی برای تامین امنیت در جهت اجرای اقدامات  قانونی به منظور صیانت از منابع آب جزو مصوبات مهم این جلسه بود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات