پیشنهاد نامه سرگشاده به امضای اعضای شورا برای فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش

پیشنهاد نامه سرگشاده به امضای اعضای شورا برای فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش

در نود و یکمین جلسه شورا؛ رضا رسولی:
پیشنهاد نامه سرگشاده به امضای اعضای شورا برای فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش
پیشنهاد نامه سرگشاده به امضای اعضای شورا برای فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت - نایب رئیس شورا در نود و یکمین جلسه شورا با قرائت نامه مکتوبی خطاب به رئیس فدراسیون ورزش خواستار رسیدگی به شائبه های پیش آمده در داوری بازی اخیر تیم های فوتبال رشت شد.
رضا رسولی اظهار داشت: در روزهای گذشته شاهد اتفاقات ناگواری در عرصه اجتماعی رشت بودیم. در دو دوره اخیر شورای شهر تلاش کرده تا از تیم های ورزشی حمایت مادی و معنوی داشته باشد.
وی افزود: رشت بعنوان شهری که به لحاظ اجتماعی شرایط ویژه فرهنگی دارد در کشور شناخته شده است و در همین راستا تلاش شد تا ظرف های اجتماعی جدیدی تعریف شود تا امتزاج فرهنگی پیش آید و احداث پیاده راه یکی از این راهکارها بود.
رسولی فوتبال را یک ظرفیت اجتماعی خوب خواند و افزود: حمایت شورا از تیم های فوتبال داماش و سپیدرود در راستای همین ظرفیت های اجتماعی بود.
وی ابراز کرد: فوتبال برای شهر و جوانان یک فرصت است و هواداران نیز این فضا و فرصت نشاط را در هر بازی برای ما تکرار می کنند.
رسولی با بیان اینکه حوادث بازی دیروز یک اتفاق ناگوار بود، ابراز کرد: نگرانی و یاس زیادی ایجاد شده است و رشتوندان نگرانند و اینگونه فکر می کنند که در این چرخه آلوده ورزش دو واقعه تلخ در فوتبال مرتب تکرار می شود. مردم از ما انتظار دارند پشت مطالبات این تیم ها بایستیم. پیشنهاد می دهم نامه سرگشاده ای به امضای اعضای شورا برای فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش بفرستیم تا تنها نهاد مدنی، یعنی شورای شهر بتواند صدای مردم رشت باشد.
وی خطاب به تاج رئیس فدراسیون فوتبال به شائبه های ایجاد شده در بازی اخیر فوتبال اشاره نمود و خواستار رسیدگی به وضعیت پیش آمده بویژه در خلا رسانه بی طرف شد و تاکید کرد: با حذف برنامه نود آلودگی رسانه ای در فوتبال مشهود گردید.
نایب رییس شورا به ناامیدی افکار عمومی از سلامت فوتبال کشور اشاره نمود و خواستار رسیدگی به این تضییع حق پیش آمده شد و تاکید کرد: به این شکواییه باید عادلانه رسیدگی شود.
وی نامه مکتوب خود را اینگونه قرائت کرد:
همکاران محترم !
ما صدای این مردم هستیم، مردمی که سالها در پایین ترین سطوح، در جایی که برای بزرگترین های این ورزش تاریک خانه های فراموشی بوده است، امید را در صندوقچه های دلشان زنده نگه داشته اند اما حواسمان باشد، امید اگر از دل این مردم پر بگیرد، ماییم و صندوقچه های خالی، ماییم و هیچ
همکاران محترم !
حق این مردم گرفتنی است و ما امروز به پشتوانه ی همین مردم، دست و بازوی گرفتن این حق هستیم.
سالها است شهر ما با دو تیم خصوصی، یاد روزهای پر افتخار فوتبال رشت را زنده نگه داشته است و ما به فرا خور همواره در کنار این دو تیم بوده ایم. تیم هایی که از نگاه ما ظرفی اجتماعی برای افزایش همدلی بوده اند و ما در میان خود نیز شاهد تلاشهای خستگی ناپذیر همکار عزیزمان، جناب آقای حاجی پور، برای حفظ گوشهای از این سرمایه هستیم.
سالها است که فوتبال گیلان در رشت، انزلی، تالش و جای جای استان نیازمند توجه است و امروز ما که داشته های این شهر را به درستی در این مسیر سرمایه گذاری کرده ایم، وظیفه داریم از سرمایه های این مردم با استفاده از حداکثر ظرفیت قانونی و راهکارهای منطقی دفاع کنیم.
پیشنهاد اینجانب تهیه ی نامه ای از طرف ما، ۱۱ عضو شورای اسلامی شهر رشت، خطاب به فدراسیون فوتبال و تاکید صریح بر پیگیری فوری شائبه های موجود در وضعیت تیمهای سپیدرود و داماش است.
عضو شورا در پایان نطق خود با اشاره به سالروز اعدام دکتر حشمت تصریح کرد: ۲۱ اردیبهشت نزدیک است و در این روز دکتر حشمت از یاران میرزا کوچک جنگلی، به دار آویخته شد.
وی به تاخیر پیش آمده در احداث بنای یادمان دکتر حشمت اشاره کرد و افزود: متاسفانه بخاطر عدم دقت سازمان میراث فرهنگی در ابلاغ طرح، ابعاد آن بزرگ درنظر گرفته شده است و در اجرا شهرداری دچار مشکل شده است.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

    منبع خبر

    شورای شهر رشت

    شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

      نظرات