اگر وزارت کشور گزینه منتخب را رد کند، باز شهردار انتخاب می کنیم

اگر وزارت کشور گزینه منتخب را رد کند، باز شهردار انتخاب می کنیم

در نود و یکمین جلسه شورا؛ احمد رمضانپور:
اگر وزارت کشور گزینه منتخب را رد کند، باز شهردار انتخاب می کنیم
اگر وزارت کشور گزینه منتخب را رد کند، باز شهردار انتخاب می کنیم
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت - احمد رمضانپور نرگسی با بیان روایتی از امام صادق (ع) اظهار داشت: در ماه رمضان درهای جهنم بسته میشود.
عضو شورا افزود: تیم های داماش و سپیدرود مظلوم واقع شده اند. واقعیت بازی دیروز نشان می دهد، استحقاق چنین ظلمی را نداشتیم و داوری نتوانست بی طرفانه رفتار کند و گل حتمی داماش را محسوب نکردند و موجب سرخوردگی بازیکنان شد.
رمضانپور با بیان خاطره ای ابراز کرد: متعاقب بازیکنان، ورزش دوستان نیز دچار نگرانی شدند و حادثه بازی سپیدرود هم اظهر من الشمس است.
وی موضوع انتخاب شهردار را یک موضوع اجتماعی خواند و بیان داشت: امروز به نیت پنج تن آل عبا ، پنجمین شهردار را انتخاب می کنیم.
رمضانپور تصریح کرد: در انتخاب اخیر، با همه نهادهای مرتبط هماهنگ کردیم و شورای پنجم نخواست تکروی کند. مردم شناخت داشتند که به این افراد رای دادند. اختیار شوراست تا آزادانه برای انتخاب شهردار ورود نماید. با انتخاب نصرتی قرار بود شهردار ما ۴ ساله باشد ولی دلخوریهایی پیش آمد که منجر به رفتن شهردار قبل شد.
رمضانپور در مورد چهارمین منتخب گفت: اعضای شورا ۱۱ نفرند و همه به اتفاق رای دادند تا مشکلی پیش نیاید ولی باز هم از وزارت کشور پاسخ مثبت نشنیدیم.
وی ادامه داد: تاکنون ۱۶ نفر برای شهرداری اعلام آمادگی کرده اند و از بین ایشان سوابق چند فرد بررسی شده است و انتظار داریم امروز بین دو گزینه انتخاب نهایی صورت گرفته و ۲ سال پایان کار شورای پنجم بماند.
عضو شورا ادامه داد: می پذیریم که ۹ ماه انتخاب شهردار به تاخیر افتاده است. اما نیت ما این بود که شهرداری انتخاب کنیم که ۴ سال بماند. دستگاه های امنیتی و نظارتی در خلا مدیریتی نگران هستند. همه به نقطه ای رسیده اند که به مدیریت شهری کمک کنند تا بتوانیم بعد از ورود شهردار، منابع درآمدی پایدار جذب کنیم، سرمایه گذار بیاوریم، حداقل امکانات برای مردم ایجاد کنیم و فضای آرامش برای سرمایه گذار فراهم کنیم تا رونق تولید و اشتغال پیش بیاید. دو سال فرصت داریم و برنامه های زیادی برای شهر داریم و امیدواریم شهردار آتی فردی باشد که با کمک مجمع نمایندگان و دولت تعامل ایجاد نماید تا از فرصت ها استفاده نماید و بتوانیم رشت بهتر داشته باشیم.
رمضانپور در بخشی از سخنان خود به دیدار اعضای شورا با استاندار اشاره کرد و اذعان داشت: نماینده عالی دولت در استان اعلام نمود که وزارت کشور در حال بررسی مجدد دو گزینه منتخب آخر شوراست. نگاه استاندار دخالت در امور شورا نیست و تاکنون هم هیچ فردی را تعرفه نکرده است و نظر ایشان این بود که مخالفتی با منتخب شورا نخواهد داشت.
عضو شورا تاکید کرد: استاندار قرار بود طی ۷۲ ساعت نتیجه بررسی مجدد وزارت کشور را به شورا اعلام نماید ولی تاکنون نظر جدیدی نیامده است.
وی با اشاره به استعلام های دوستانه از وزارت کشور ادامه داد: وزارت کشور بر گزینه های فعلی مورد نظر شورا نظر منفی ندارد. اگرچه در انتخاب های قبلی لجبازی و پرونده سازی صورت گرفت. شهر دیگر ظرفیت ندارد و نمی توانیم حتی دو روز دیگر هم صبر کنیم. ما امروز شهردار انتخاب می کنیم و اگر وزارت کشور رد کند باز ما انتخاب می کنیم. هر چقدر وزارت کشور رد کند، ما دوباره انتخاب می کنیم تا وضعیت مشخص گردد.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

    منبع خبر

    شورای شهر رشت

    شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

      نظرات