رشد ۲۴.۸ درصدی مصرف برق صنایع بزرگ در استان یزد/ بخش عمده‌ای از کنترل بار شبکه با مشارکت صنایع قابل مدیریت است

رشد ۲۴.۸ درصدی مصرف برق صنایع بزرگ در استان یزد/ بخش عمده‌ای از کنترل بار شبکه با مشارکت صنایع قابل مدیریت است

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "آرش نواب" در نشست مدیران صنایع استان که با حضور معاون اقتصادی استاندار و رییس شرکت شهرک‌های صنعتی برگزار شد، با اشاره به پیش‌بینی ۶ هفته بحرانی پیش روی صنعت برق در تابستان امسال افزود: رشد درصد تغییرات لحظه‌ای نیاز مصرف در استان ۱۴ درصد است و پیش‌بینی می‌شود تابستان امسال پیک مصرف کل استان به ۱۷۰۰ مگاوات برسد.
وی با بیان اینکه میزان مصرف ۱۶ اردیبهشت نسبت به سیزدهم فروردین، دو برابر رشد را نشان می‌دهد، خاطرنشان کرد: امسال باید برای کنترل بار شبکه به میزان ۱۵۰.۷ مگاوات آمادگی داشته باشیم که بخش عمده‌ای از آن با مشارکت صنایع استان قابل مدیریت است.
این مسئول با اشاره به اینکه سال گذشته افزون‌بر ۳۶ میلیارد ریال پاداش همکاری به ۷۹۵ مشترک همکار در سطح استان پرداخت شده است، مشارکت ۹۰ درصد صنایع استان در کاهش بار مقطع زمانی پانزدهم خرداد تا پانزدهم شهریور از ساعت ۱۲ تا ۱۷ را گره‌گشا دانست.
وی یادآور شد: صنایع می‌توانند با جابجایی ساعات کار از پنج صبح تا ساعت ۱۳ و روزهای تعطیل پنج‌شنبه و جمعه با دو روز میانی هفته کمک شایانی را به صنعت برق داشته باشند .
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد یادآور شد: ۱۴ واحد صنعتی در بخش مولدهای خود تامین، ۷۲ واحد در طرح ذخیره عملیاتی، ۱۶۶ واحد در ساعات اوج بار، ۷۴ واحد با قطع برنامه‌ریزی شده و ۹۸ واحد اداری در سال گذشته با توزیع برق همکاری کرده‌اند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات