صرفه‌جویی ۲۵۷ میلیون مترمکعبی در مصرف منابع آبی استان همدان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان از انسداد ۳ هزار و ۵۲۴ حلقه چاه غیر مجاز در همدان خبر داد و گفت: انسداد این تعداد چاه غیرمجاز سبب صرفه‌جویی بیش از ۲۵۷ میلیون مترمکعبی در مصرف منابع آبی استان شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۳ تاکنون ۳ هزار و ۵۲۴ حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود شده که سبب صرفه‌جویی ۲۵۷ میلیون مترمکعبی در مصرف آب‌های زیرزمینی شده است.

وی عمق انسداد چاه‌های غیرمجاز را بیش از ۱۲۲ کیلومتر اعلام کرد و گفت: بیشترین چاه‌های غیرمجاز در کبودراهنگ با ۱۱۰۹ حلقه، رزن با ۶۴۰ حلقه و همدان با ۴۴۴ حلقه مسدود شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال روند انسداد چاه‌های غیرمجاز ادامه دارد، افزود: خوشبختانه همکاری مناسبی بین دادگستری و نیروی انتظامی برای انسداد چاه‌های غیرمجاز در همدان وجود دارد که منجر به این عملکرد شده است.

ستوده بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۴۱ حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شده که صرفه‌جویی ۶۵۴ هزار مترمکعبی منابع زیرزمینی را در پی داشته است.

ستوده افزود: در مجموع تعداد ۴۲۵۸ دستگاه کنتور هوشمند آب وبرق بر روی چاههای مجاز نصب گردیده که بیشترین آنها مربوط به دشت رزن – قهاوند است.

وی ادامه داد: تعهد ما برای نصب کنتور در سال۹۸ تعداد ۵۶۰ دستگاه بوده است که ۴۷ دستگاه نصب شد، که پیشرفت ۸درصدی نسبت به تعهد نصب را نشان میدهد.

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای همدان تاکید کرد: همچنین با چاه‌های مجاز استان که برداشت بیشتر از پروانه بهره‌برداری دارند نیز برخورد می‌شود تا در راستای حفاظت از منابع آبی استان همدان گام‌های اساسی و جدی برداشت.

وی با اشاره به اینکه اکیپ‌های گشت و بازرسی به طور شبانه‌روزی دشت‌های استان را بازرسی می‌کنند عنوان کرد: ۲۴ گروه اکیپ گشت و بازرسی در راستای نظارت بر چاه‌های مجاز، جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت شن و ماسه از رودخانه‌های استان به طور شبانه‌روز دشت‌ها را کنترل می‌کنند.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای همدان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای همدان

    شركت آب منطقه‌ای همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات