جلوگیری از برداشت غیر مجاز از منابع آب زیرزمینی در اسلامشهر

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از پر و مسلوب المنفعه شدن ۴ حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت ۷۹ هزار و ۲۰۰متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی ۴ حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق ۱۶۲ متر و آبدهی ۴ لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۷۹ هزار و ۲۰۰ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران اسلامشهر با اشاره به نصب چهار دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های مجاز گفت: علاوه بر آن نیز منصوبات یک حلقه چاه غیر مجاز کاهش یافت و بدین ترتیب از مصرف بی رویه ۲۰ هزار و ۵۹۲ متر مکعب آب در سال جلوگیری به عمل می آید.
گیتی پژوه در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات