امضای تفاهم‌نامه داناب بین آموزش و پرورش و شرکت آب منطقه‌ای اصفهان

امضای تفاهم‌نامه داناب بین آموزش و پرورش و شرکت آب منطقه‌ای اصفهان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این تفاهم‌نامه با هدف تحقق آموزش‌های عمومی و بسترسازی فرهنگی حفاظت بهتر از منابع آب و در راستای تفاهم بین وزارتخانه‌های نیرو و آموزش و پرورش به امضا رسید.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در این جلسه عنوان کرد: در حال حاضر طرح‌های سخت‌افزاری مانند احداث سدها به آخر کار خود رسیده و اکنون سیاست وزارت نیرو اجرای طرح‌های نرم افزاری اجتماعی و آموزشی مانند طرح داناب است که بر اساس ارزیابی‌ها نتایج بسیار خوبی نیز از آن حاصل شده است.
"مسعود میرمحمد صادقی" افزود: یکی از بهترین و اثرگذارترین گروه‌های هدف برای آموزش، دانش‌آموزان هستند و استان اصفهان همیشه در اینگونه طرح‌ها پیشرو بوده است.
در ادامه "محمد اعتدادی"، مدیرکل آموزش و پرورش ضمن تشکر از فعالیت‌های شرکت آب منطقه‌ای در طرح داناب، عنوان کرد: از میان طرح‌های مختلفی که در آموزش و پرورش اجرا می‌شود، طرح داناب جزو طرح‌هایی است که به‌دلیل اهمیت ملی بحث آب، مورد استقبال ویژه آموزش و پرورش قرار گرفته است، با همه وجود آن را پذیرفته و از این طرح استقبال می‌کند.
لازم به ذکر است که طرح داناب یک، مختص مقطع اول متوسطه، از سال ۱۳۸۹ تا کنون در شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در حال اجراست و هر ساله کارشناسان مسئول و رابطان مناطق ۴۱ گانه طرح، توسط کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای، تحت آموزش قرار گرفته و آثار دانش آموزان در قالب‌های ایده برتر، داستان، شعر، تحقیق، وبلاگ، پاورپوینت، فیلم و انیمیشن، روزنامه دیواری، نقاشی، عکس، پوستر و ماکت از طریق سایت داناب دریافت و داوری می‌شوند.
همچنین در سال تحصیلی جاری، استان اصفهان به‌دلیل موفقیت در این طرح، به‌عنوان یکی از استان‌های پایلوت در طرح داناب دو (مختص سال دوم متوسطه) انتخاب شد. در این طرح شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در آموزش معلمان در فصل اول کتاب انسان و محیط‌زیست، در مقطع یازدهم، با آموزش و پرورش همکاری می‌کند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات