احداث پل خلیج فارس و راه آهن اصفهان - مشهد با همکاری دانشگاه امیرکبیر

احداث پل خلیج فارس و راه آهن اصفهان - مشهد با همکاری دانشگاه امیرکبیر

www.BanaNews.irرئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این دانشگاه در اجرای ۲۰ پروژه عمرانی در ۴ حوزه با قرارگاه خاتم الانبیا همکاری دارد، گفت: احداث پل خلیج فارس و راه آهن اصفهان- قم- مشهد از جمله پروژه های مشترک میان این دانشگاه و قرارگاه خاتم الانبیا است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر علیرضا رهایی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: این دانشگاه ۲۰ پروژه همکاری مشترک در ۴ حوزه حمل و نقل و زیربناهای مربوط نفت و گاز، مهندسی معدن و مهندسی دریا و کشتی سازی در دستور کار دارد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به جزئیات همکاری این دانشگاه با قرارگاه خاتم الانبیا، اظهار داشت: در حوزه حمل و نقل پروژه هایی در زمینه ایجاد مسیرهای قطار شهری، راه آهن و پلهای ارتباطی در دستور کار قرارگاه خاتم الانبیا است که به دلیل نیاز به مطالعات دقیق علمی دانشگاه با قرارگاه همکاری دارد.

وی به همکاریهای این دانشگاه در حوزه نفت و گاز اشاره کرد و یاداور شد: در حال حاضر بزرگترین پروژه های نفتی در قرارگاه خاتم الانبیا اجرایی می شود که با امضای تفاهم نامه با این قرارگاه همکاریهای مشترکی در حوزه های بالا دستی و پایین دستی نفت و گاز اجرا می شود.

رهایی مهندسی معدن و کشتی سازی را از دیگر زمینه های همکاری با قرارگاه خاتم الانبیا ذکر کرد و ادامه داد: در این چهار حوزه ۲۰ پروژه تحقیقاتی به قرارگاه پیشنهاد کردیم که همه این پروژه ها مورد موافقت و تایید قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر به برخی از این پروژه ها اشاره و اضافه کرد: از جمله این پروژه ها می توان به ایجاد راه آهن اصفهان- قم- مشهد و ایجاد پل "خلیج فارس" میان بندرعباس- قشم اشاره کرد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه این دانشگاه در حوزه هوا فضا با قرارگاه خاتم الانبیا همکاری ندارند، توضیح داد: قرارگاه خاتم الانبیا تاکنون در حوزه هوافضا وارد نشده است از این رو در پیشنهادات ما پروژه های هوافضا مطرح نشده است.

 

 

    نظرات