تابستان بدون خاموشی در خوزستان با ۹۶۱ مگاوات صرفه‌جویی

تابستان بدون خاموشی در خوزستان با ۹۶۱ مگاوات صرفه‌جویی

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمود دشت‌بزرگ" درخصوص برنامه‌ها و اقدامات اندیشیده شده برای عبور از تابستان ۹۸ اظهار داشت: هشت هزار و ۸۸۰ مگاوات برای پیک تابستان ۹۸ پیش‌بینی شده که باید با اقدامات مدیریت مصرف و صرفه‌جویی ۹۶۱ مگاواتی که به شرکت‌های برق استان ابلاغ شده، آن را در محدوده هفت هزار و ۹۱۹ مگاوات سال قبل نگه داریم.
وی افزود: در همین راستا ساعت کاری ادارات خوزستان از اول تا ۱۸ خرداد از ساعت هفت صبح تا ۱۳.۳۰ دقیقه و از ۱۹ خرداد تا پایان شهریور از هفت صبح تا ۱۳ خواهد بود و شرکت‌های برق منطقه‌ای خوزستان و توزیع بر پایش و اجرای صحیح این برنامه نظارت می‌کنند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، جلب رضایت همکاری صنایع برای کاهش مصرف در پیک، استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی و برگزاری سمینار و همایش برای گروه‌های مرجع را از دیگر برنامه‌های کاهش مصرف در زمان پیک عنوان کرد.
دشت‌بزرگ با بیان اینکه نیروگاه‌های حرارتی و برق‌آبی استان توان تولید حدود ۹ هزار مگاوات را در تابستان خواهند داشت، تصریح کرد: با پایان تعمیرات برنامه‌ریزی شده تا پایان خردادماه، تمام واحدهای تولید برق به‌جز یک واحد نیروگاه دز و یک واحد نیروگاه کارون۳ در مدار خواهند بود.
وی در چرایی کاهش ساعات اداری و اقدامات مدیریت مصرفی با وجود تولید نیروگاه‌های برق‌آبی و حرارتی، تاکید کرد: درست است که نیروگاه‌های استان این ظرفیت را دارند که برق موردنیاز استان را در ساعت‌های پیک تامین کنند، اما باید توجه داشت که در شبکه برق استان با کشور تبادل نیاز صورت می‌گیرد و ممکن است در بخش تولید حادثه‌ای پیش بیاید یا ممکن است بارگیری با ظرفیت بالا و طولانی مدت از ترانس‌ها که عمر بالایی هم دارند در شبکه خللی ایجاد کند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اضافه کرد: با همکاری‌های صورت گرفته پیش‌بینی شده که از ظرفیت نیروگاه‌های صنایع نیز استفاده کنیم تا حدود ۶۰۰ مگاولت آمپر نیز در این بخش به ظرفیت شبکه اضافه شود.
دشت‌بزرگ بهینه‌سازی و آماده‌سازی شبکه انتقال و فوق توزیع و ایجاد ظرفیت‌های جدید در شبکه را از دیگر اقدامات انجام شده برای عبور از تابستان پیش رو اعلام کرد.
وی ادامه داد: چهار ترانس قدرت ۳۱۵ مگاولت آمپری نیز برای پایداری بیشتر شبکه خریداری شده و از مهر۹۷ تاکنون ۸۲ کیلومتر مدار و ۳۹۲ مگاولت آمپر ظرفیت جدید در شبکه ایجاد شده و سایر پروژه‌ها نیز در حال انجام است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات