۱۵۰ متر حفاری تونل خط دو مترو انجام شد

۱۵۰ متر حفاری تونل خط دو مترو انجام شد

مدیرعامل سازمان قطارشهری اصفهان گفت: با فعالیت شبانه‌روزی، طول حفاری تونل خط دو قطار شهری اصفهان به ۱۵۰ متر رسید.

محمدرضا بنکدار هاشمی اظهار کرد: در حال حاضر فعالیت عمرانی حفاری تونل غربی خط دوم قطار شهری اصفهان از ایستگاه شفت TBM "دستگاه حفاری تونل" دارک واقع در شهرک امام حسین(ع) اصفهان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه عملیات حفاری تونل مکانیزه خط دو قطار شهری اصفهان اسفندماه سال گذشته با حضور مسئولان استان آغاز شد، افزود: در حال حاضر دستگاه حفاری تونل بیش از ۱۵۰ متر از تونل غربی این خط را حفاری و سگمنت‌گذاری کرده است.

مدیرعامل سازمان قطارشهری اصفهان تصریح کرد: روزانه بیش از ۱۰۰ نفر در پروژه ساخت سگمنت و حفاری مکانیزه تونل خط دو قطار شهری در سه شیفت کاری مشغول فعالیت هستند و تلاش می‌کنیم زمینه افزایش حفاری‌ با پایان مراحل تست گرم فراهم شود.

وی گفت: عملیات عمرانی ایستگاه‌های زینبیه، عاشق اصفهانی، عمان سامانی و لاله با سرعت و جدیت بیشتری در سال جدید ادامه پیدا می‌کند و در حال حاضر روزانه بیش از ۳۰۰ نفر در این پروژه‌ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول فعالیت هستند.

بنکدار هاشمی با اشاره به ویژگی‌های اصلی تونل‌های مکانیزه، گفت: استفاده از دستگاه حفاری تونل و ساخت تونل‌های مکانیزه در زمان حرکت و ساخت تونل زیر زمین، مشکل قطع‌کردن درختان و جابه‌جایی تاسیسات را کاهش می‌دهد.

وی با بیان اینکه به زودی عملیات حفاری تونل شرقی خط دو مترو آغاز خواهد شد، گفت: حفاری از ایستگاه دارک به سمت میدان امام علی (ع) در یک تونل دوچشمه انجام می‌شود.

عملیات عمرانی ایستگاه‌های خط دوم متروی اصفهان به طول ۲۴.۷ از ابتدای سال گذشته آغاز شده و قرار است در مرحله نخست ۱۴.۷ کیلومتر و ۱۶ ایستگاه(حدفاصل دارک تا مدرس نجفی) در اولویت بهره‌برداری قرار گیرد و اکنون ایستگاه‌های دارک(شهرک امام حسین(ع))، زینبیه، عاشق اصفهانی، مهدیه و لاله در حال اجرا است
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اصفهان

  منبع خبر

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان یک شهرداری در شهر اصفهان می باشد

   نظرات