در زمینه ورزش، اولویت اول شهرداری توجه به ورزش های همگانی است

شهردار کرمان:

در زمینه ورزش، اولویت اول شهرداری توجه به ورزش های همگانی است

توسعه ورزش های همگانی را به ورزش های قهرمانی ترجیح می دهم

شهردار کرمان گفت: ورزش باید برای تمامی اقشار جامعه باشد، بنابراین اولویت اول این دوره از شهرداری، پرداختن به ورزش همگانی است.

به گزارش کرمان آنلاین، سید مهران عالم زاده در جریان بازدید از مجموعه های فرهنگی و ورزشی شهرداری ضمن دیدار با مسئولان باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری و بازدید از این مجموعه افزود: هدف از این بازدید بررسی امکانات این مجموعه، ضعف ها و کمبودهای موجود است.

وی در جمع مدیران و مسئولان باشگاه فرهنگی و ورزشی شهرداری ضمن تاکید بر روشن کردن برنامه ها و سیاست های کاری در زمینه ورزش، تصریح کرد: باید به سمتی برویم که ورزش همگانی تمامی اقشار جامعه از جمله پرسنل شهرداری را در بگیرد و برای آن نیز برنامه مشخصی داشته باشیم .

عالم زاده با اشاره به این که  پرداختن به ورزش تخصصی، برگزاری آکادمی ها و  تربیت قهرمانان باید در اولویت بعدی قرار گیرد؛ خاطرنشان کرد: ابتدا باید در راستای ترویج ورزش همگانی  و آوردن ورزش به محله های شهر،  نظام فکری مشترکی داشته باشیم و ضمن مشخص کردن اولویت ها در گام بعدی به فراهم آوردن زیر ساختها فکر کنیم.

معاون فرهنگی  اجتماعی شهردار کرمان نیز در این بازدید با اشاره به این که پرداختن به ورزش همگانی به طور جدی در دستور کار قرار خواهد گرفت، گفت: برای شروع آکادمی های ورزشی به تجهیزات اولیه و همچنین نیروی انسانی نیاز داریم.

جوشایی آوردن ورزش همگانی به محله های کم برخوردار را رسالت شهرداری دانست و تصریح  کرد: در این راه از توان شهرداران محله نیز بهره خواهیم گرفت.

در ادامه‌ی این بازدید شهردار کرمان از خانه فرهنگ بهشت، فرهنگسرای جان جهان، فرهنگسرای کوثر، خانه فرهنگ بهار و مرکز حمایت های  اجتماعی کارکنان و بازنشستگان شهرداری و همچنین مرکز فرهنگی قرآنی بانو طاهره صفار زاده و کتابخانه شهید عباس سلطان زاده شهرداری واقع در مجموعه فرهنگی پارک مطهری بازدید کرد .

گفتنی است در این بازدید  که با هدف ارزیابی ظرفیت این مکان های فرهنگی و بررسی کمبودهای موجود انجام شد، سید مهران عالم زاده  به همراه جمعی از مدیران در جریان مشکلات و خواسته های مسئولان  و مدیران این مجموعه های فرهنگی قرار گرفتند و جوشایی معاون فرهنگی اجتماعی شهردار، خواستار به روز رسانی کتاب های کتابخانه شهید عباس سلطان زاده واقع در مجموعه فرهنگی پارک مطهری و توسعه‌ی فضای مرکز فرهنگی و قرآنی شد.

مهدیه جعفری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات