نماینده ولی فقیه درفارس: داناب طرح بسیارخوبی است وباید شبیه...

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس در دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز با ارائه گزارشی از اجرای طرح دانش‌آموزی داناب در استان، افزود داناب طرحی ملی با هدف آموزش و ارتقای آگاهی عمومی دانش‌آموزان مقطع متوسطه در زمینه مسائل و چالش‌های آب کشور است که با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش در سطح ملی و با تکیه بر مبانی علمی و به طور یکسان و هماهنگ در تمامی نقاط کشور اجرا می‌شود.

حمیدرضا دهقانی همچنین در مورد وضعیت بارش و ذخیره سدهای آب استان گفت میانگین بارندگی امسال ۳۷۲ میلیمتر بوده که نسبت به میانگین ۱۳۲ میلیمتری سال گذشته، ۱۸۱ درصد افزایش داشته است. دهقانی ادامه داد حجم فعلی آب سدهای استان حدود ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب است که ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون متر مکعب آن قابل استفاده است. به گفته وی در دو ماه اخیر و با هدف افزایش تولیدات کشاورزی، ۱۷۲ میلیون متر مکعب از ذخیره آب سد دروزن جهت استفاده کشاورزان رها شده است .

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز نیز ضمن تقدیر از طرح داناب بر تداوم آن و همچنین اجرای طرحی شبیه آن در شرکت برق و دیگر دستگاه‌های اجرایی استان به منظور آگاهی‌بخشی همگان تاکید کرد .

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در این جلسه و در دیدار مدیران عامل و معاونان شرکت‌های آب و برق استان که در دفتر امام جمعه برگزار شد، ارتباطات و اشتراک اطلاعاتی قوی بین ارگان‌های استان را بسیار محوری و راهگشا دانست و اظهار داشت امروز رویکرد کشور «رونق تولید» است و زیرساخت همه کارهای تولیدی در بخش صنعت و کشاورزی، آب و برق است. وی فایده و کارآمدی این ارتباط قوی را به عنوان مثال آنجا دانست که وقتی اتاق بازرگانی استان تصمیم بر افزایش ۳۰ درصدی تولید در استان را می‌گیرد، باید مشخص شود که آیا از نظر زیرساخت‌ها آمادگی کافی برای این افزایش تولید وجود دارد یا خیر .

آیت‌الله دژکام با اشاره به وضعیت نامناسب صنعت و کشاورزی در فارس، از مدیران سازمان‌های فارس خواست که با تقویت و توسعه ارتباطات بین سازمانی، صمیمیت و نگاه بلند مدت و با توجه به رشد جمعیت، منابع موجود و میزان مصرف جهت توسعه زیرساخت‌های استان و افزایش تولید برنامه‌ریزی کنند تا استان فارس بتواند جایگاه واقعی خود در تولید کشور را به دست آورد .

امام جمعه شیراز همچنین با اشاره به آیه شریفه «اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم؛ خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند (رعد.۱۱)» افزود مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند ما باید برای ۴۰ سال آینده مشغول خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی باشیم؛ این تغییر و سازندگی محقق نمی‌شود مگر با تغییر در سطح فردی و دل‌هایمان؛ انسانی که به فکر خیر رساندن به دیگران هم هست می‌تواند در جامعه تغییر ایجاد کند و در تمدن‌سازی نقش داشته باشد؛ اگر می‌خواهیم کشورمان آباد شود باید اول دلمان آباد شود .

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات