تقاضای ۳۵۰۰ میلیاردتومان اوراق مشارکت برای پیشبرد  ...

تقاضای ۳۵۰۰ میلیاردتومان اوراق مشارکت برای پیشبرد ...

تقاضای ۳۹۰۰ میلیاردتومان اوراق مشارکت برای پیشبرد پروژه های شهری

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، صبح امروز محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر و محمدرضا کلایی، شهردار مشهد با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

حیدری در پایان دیدار به گفتگو با خبرنگار ما پرداخت و با بیان اینکه در این جلسه علاوه بر محمدرضا کلایی، شهردار مشهد، حمید بنایی، رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی، حجت الاسلام بحرینی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، حسین مقصودی، نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن، جلیل رحیمی، نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد، رضا خواجه نائینی، معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد و مصطفی نعمتی، شهردار منطقه ثامن نیز حضور داشتند، اظهارکرد: مسائل مربوط به شهر مشهد و ضرورت تحقق حاکم شدن نگاهی ملی به این شهر از جمله مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

وی افزود: با توجه به مصوبه خوبی که مجلس شورای اسلامی در زمینه فروش اوراق مشارکت داشته است، در این جلسه خواستار همراهی و کمک بیشتر مجلس محترم در موضوعاتی همچون تسریع در پیشبرد طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی و احداث قطار شهری، با بهره‌گیری از مصوبه مذکور شدیم.

حیدری با بیان اینکه در این دیدار به جایگاه بین‌المللی مشهدمقدس و فعالیت آن بعنوان کانون محوری جهان اسلام و به ویژه تشیع، تاکید ویژه‌ای شد، گفت: همین ویژگی‌ها سبب تمییز مشهد نسبت به سایر شهرهای کشور می‌شود و لذا توجه خاصی را می‌طلبد.

رئیس شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: هر ۳ سال، مشهد میزبان جمعیت کل کشور است و از همین رو ضرورت دارد زیرساخت های حمل‌ونقلی در این شهر به بهترین شکل ممکن فراهم باشد؛ طرح نوسازی و بهسازی بافت حرم مطهر دیگر معضل شهری است که اجرای آن ۲۰ سال به طول انجامیده و شرایطی را حاکم کرده که زیبنده مشهد نیست و باید سرعت بیشتری دنبال شود.

حیدری همچنین گفت: هم‌افزایی و تعامل موجود بین مجموعه دولت، شورای شهر و شهرداری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تمامی دستگاه های دخیل دیگر موضوع مطرح شده در این دیدار بود که امیدواریم این مهم سبب شود اتفاقات خوبی را شاهد برای شهر امام مهربانی‌ها شاهد باشیم.

وی از تقاضای ۳۵۰۰ میلیاردتومانی مدیریت شهری مشهد برای فروش و عرضه اوراق مشارکت در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی خبرداد و افزود: تحقق این اوراق میتواند تاثیر بسزایی در پیشرفت طرح نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر، قطارشهری و خرید اتوبوس داشته باشد.

رئیس شورای شهر مشهدمقدس در پایان گفت: ملاقات بسیار خوبی داشتیم و امیدواریم با نظر و مساعدت رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و همراهی دولت بتوانیم پروژه‌هایی که با قوت در شهر مشهد در حال اجرا هستند را تداوم ببخشیم و با مشکل منابع مالی روبرو نشوند.

شایان ذکر است، این دیدار با هماهنگی و پیگیری حمید بنایی، رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی و نماینده مردم شهرستان های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی تدارک دیده شده بود.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات