فریب تبلیغات استخدامی در آتش نشانی را نخورید/ دریافت مجوز برای ...

فریب تبلیغات استخدامی در آتش نشانی را نخورید/ دریافت مجوز برای ...

فریب تبلیغات استخدامی در آتش نشانی را نخورید/ دریافت مجوز برای استخدام ۶۰۰ نیروی آتش‎نشان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد نسبت به تبلیغات سودجویانه در خصوص استخدامی در این سازمان هشدار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، امیر عزیزی با اعلام مطلب بالا خاطرنشان کرد: از تمام علاقه‎مندان خواهش می‎کنم توجهی به تبلیغات سودجویانه در فضای مجازی و دفاتر غیررسمی که ادعا می‎کنند، استخدام صد در صدی دارند، توجهی نکنند.
وی ادامه داد: تنها منابع رسمی ما صدا و سیما، روزنامه‌‎های کثیر الانتشار و سایت سازمان به آدرس ۱۲۵.mashhad.ir است که علاقمندان طی دو هفته آینده می توانند اطلاعات لازم را از این طریق به دست بیاورند؛ سنجش داوطلبان از طریق سازمان سنجش یا جهاد دانشگاهی خواهد بود و به تبع آن آزمون‎های تربیت بدنی و روانشناسی گرفته خواهد شد.
عزیزی با بیان اینکه در این دوره بیشترین استخدامی آتش نشانی را خواهیم داشت، اضافه کرد: با پیگیری‎هایی که توسط شهرداری و شورای شهر انجام شده، در خصوص منابع انسانی مجوز استخدامی را دریافت کرده‌ایم که به‎زودی اقدام خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه تنها مجوز استخدام ۶۰۰ نفر از شرکت‎کنندگان را دریافت کرده‎‌ایم، تصریح کرد: امیدوارم با همکاری که وزارت کشور با شهرداری مشهد دارد، بتوانیم خلا موجود را در یکی دو سال آینده کم کنیم، هرچند که در این مدت تعدادی از همکاران ما بازنشسته هم می‎شوند.
عزیزی ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر براساس استانداردهای ملی و بین المللی، شیفت کاری همکارانمان ۲۴ ساعت کار و ۴۸ ساعت استراحت است، که البته تعدادی از همکاران با توجه به کمبودها تنها ۲۴ ساعت استراحت می‎کنند، تصریح کرد: امیدواریم با استخدام نیروهای جدید، این مشکل هم رفع شود.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و. خدمات ایمنی شهرداری مشهد به بحث سختی کار و بازنشستگی آتش‎نشانان هم اشاره کرد و افزود: بحث سختی کار آتش‏ نشانان، توسط مجلس شورای اسلامی مصوب شده و به ازای هر یک سال، یک سال و نیم محاسبه میشود. یعنی اگر کسی کل مدت خدمتش را در حوزه عملیات بوده باشد، با بیست سال امکان بازنشستگی وجود دارد.
وی در خصوص مشکلات این سازمان خاطرنشان کرد: به دلیل تحریم‎ها، از نظر تجهیزات فردی تحت فشار هستیم. همچنین با توجه به افزایش تعداد حادثه‎ها، در حقیقت همکاران ما در طول شیفت‎شان به‎طور کامل در حال فعالیت هستند.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در خصوص وضعیت فعلی سازمان هم توضیح داد: طبق استانداردهایی که در سطح کشور و مشهد به عنوان یک کلانشهر بزرگ داریم، به ازای هر ۱۰۰۰ نفر شهروند، به یک نیروی آتش‎نشان نیاز داریم. علاوه بر این به حدود ۳۵۰۰ نفر نیروی عملیاتی و ستادی برای پوشش سطح شهر نیاز داریم که در حال حاضر تنها حدود ۱۵۰۰ نیروی فعال داریم، براساس سرانه‎ای که برای مشهد تعریف شده، دو هزار نفر کمبود نیرو احساس می‎شود.
وی با بیان اینکه ما در بین کلانشهرهای کشور، جزو بهترین‌ها هستیم، خاطرنشان کرد: از نظر زیرساخت ها؛ مشهد در بین کلانشهر ها جایگاه بسیار خوبی دارد. در حال حاضر هم ۴۹ ایستگاه فعال داریم. همچنین به ازای هر ۷۰ هزار نفر شهروند، باید یک ایستگاه داشته باشیم که در حال حاضر منطبق با استانداردها هستیم. از نظر خودرو و ماشین‎آلات هم جزو بهترین‎ها در کشور هستیم، همچنین علی‌رغم شرایط تحریم، به روزترین خودروها را در اختیار داریم.
مهین ساعدی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات