پس از ۱۲ سال نیروگاه برق آبی زاینده رود در مدار قرار گرفت

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با اعلام ذخیره ی ۶۰ درصدی آب در مخزن سد زاینده رود گفت : با توجه با افزایش دبی ورودی ، افزایش حجم و ارتفاع آب سد زاینده رود پس از ۱۲ سال نیروگاه برق آبی زاینده رود با توان حداکثر تولید در مدار قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان ، دکتر مسعود میر محمد صادقی افزود : نیروگاه برق آبی سد زاینده رود از هشتم خرداد ماه با توان نامی ۵۵ مگاوات ساعت در مدار تولید قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با بیان این که توزیع آب کشاورزی تا نیمه دوم خردادماه ادامه دارد ، خاطر نشان کرد  : طبق برنامه ابلاغ‌شده از سوی شورای هماهنگی زاینده‌رود در بهمن‌ماه سال گذشته - قبل از بارندگی‌های سال جاری - آب تا بیستم خردادماه در زاینده‌رود جریان دارد و هر تغییری در این برنامه نیازمند تشکیل جلسه شورای هماهنگی حوزه آبریز زاینده‌رود است و تا این لحظه چنین جلسه‌ای برگزار نشده است.

وی افزود : امروز هیجدهم خرداد ماه حجم ذخیره آب در مخزن سد زاینده رود ۷۴۷ میلیون متر مکعب است و متوسط آب ورودی و خروجی سد به ترتیب ۱۲۳ و ۱۰۲ متر مکعب بر ثانیه است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان خاطرنشان کرد: سال گذشته حجم آب موجود در سد زاینده‌رود ۳۲۱ میلیون مترمکعب و در بلندمدت هم یک میلیارد مترمکعب بوده است.

میر محمدصادقی با اشاره به بارش‌های اخیر در چلگرد که سرچشمه زاینده‌رود است ، گفت :  دو هزار و ۱۴۰میلی‌متر بارش داشتیم و این وضعیت بسیار خوبی نسبت به سال گذشته است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان اصفهان افزود: در شهر اصفهان تا امروز ۱۴۰ میلی‌متر بارش داشتیم که نسبت به سال گذشته که ۷۲ میلی‌متر و بلندمدت که ۱۱۷میلی‌متر بوده به ترتیب حدود ۴۹ و ۱۶ درصد رشد داشته است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات