حکم مجرمان قضایی تنها در بخش نظافت اجرایی می شود

حکم مجرمان قضایی تنها در بخش نظافت اجرایی می شود

حکم مجرمان قضایی تنها در بخش نظافت اجرایی می شود

مدیرعامل سازمان فردوس های شهرداری مشهد گفت: مجرمان معرفی شده از سوی دستگاه قضا برای انجام کار اجباری در آرامستان های تحت پوشش سازمان فردوس ها، تنها می توانند در امر نظافت فعالیت کنند.
️به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام و المسلمین حسین مهدوی دامغانی ضمن بیان مطلب بالا افزود: در روزهای اخیر خبری در رسانه های مختلف منتشر شد که از صدور حکم مجازات جایگزین برای یکی مجرمان و انجام کار اجباری در غسالخانه بهشت رضا(ع) حکایت داشت.
️وی ادامه داد: فعالیت این سازمان با توجه به اینکه یکی از سازمان های خدمت رسان حوزه معاونت خدمات شهری است و در روزهای فراق و سوگ در خدمت شهروندان است؛ دارای اهمیت زیادی است.
وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت خدمات این سازمان به شهروندان، انجام امر واجب کفایی تغسیل اموات، همواره یکی از مهم ترین موضوعات مورد توجه این سازمان بوده است، برای همین هم افراد شاغل در این حوزه با حساسیت های خاص شرعی و عرفی انتخاب می شوند.
مدیر عامل سازمان فردوس های شهرداری مشهد ادامه داد: اموات مسلمانان، امانتی است که برای انجام امور تغسیل و تکفین در اختیار سازمان فردوس ها قرار می گیرد و تنها این امر باید توسط کارشناسان و ناظرین شرعی آموزش دیده و متخصص صورت بگیرد، چرا که غسالخانه از جایگاه بسیار مقدسی برخوردار است.
مهدوی دامغانی افزود: سازمان فردوس ها به اطلاع شهروندان می رساند، مجرمان معرفی شده از سوی دستگاه قضا، تنها می توانند با انجام امور نظافت در مجموعه آرامستان های تحت پوشش این سازمان دوران محکومیت تعیین شده خود را بگذرانند و امکان انجام تغسیل اموات توسط این افراد وجود نخواهد داشت.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات