با همکاری دهیاران از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری خواهیم کرد

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری :

با همکاری دهیاران از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری خواهیم کرد

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری گفت: تمامی اقدامات این مدیریت در چارچوب ضوابط قانونی است وما قصد ایجاد تنش با مردم را نداریم و در سال جاری با هماهنگی و همکاری دهیاران می خواهیم به طور جدی‌تری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه شهر جلوگیری کنیم.

به گزارش کرمان آنلاین محمد رضا عسکری در جلسه ای که با حضور دهیاران روستاهای حاشیه شهر کرمان و مسئولان واحد اجراییات مناطق چهارگانه شهرداری کرمان برگزار شد؛ هدف از برگزاری این جلسه را تبادل تجربه، برقراری تعامل و ارتباط بیشتر ذکر کرد و افزود: در این جلسه به دنبال ارایه راهکارهای اصولی در جهت برطرف کردن مشکلات مشترک بین دهیاری ها و شهرداری کرمان هستیم.

وی داشتن نیروی قوی و ضوابط و احکام قانونی را لازمه کار اجراییات دانست و افزود: با توجه به فراگیر شدن معضل حاشیه نشینی در شهرها، باید بتوانیم با همکاری دهیاری ها راه تخلف را مسدود و از تکرار آن جلوگیری کنیم.

عسکری با اشاره به این که پلیس ساختمان شرح وظایفی دارد؛ خاطر نشان کرد: باید تداخل کاری پلیس ساختمان دهیاری ها و شهرداری را حذف و با هماهنگی یکدیگر، از ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه جلوگیری کنیم.

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری، استفاده از راهکارهای قانونی را لازم برشمرد و گفت: با اشراف کامل به راهکارهای قانونی و هماهنگی با دستگاه قضا می توان کاری از پیش برد.

عسکری پیشگیری از تخلفات را اولویت کاری ذکر کرد و افزود: مردمی که در حاشیه اطراف شهر کرمان مستقرمی شوند؛ اغلب از روستاها مهاجرت می کنند و با ضوابط شهر و وظایف شهروندی آشنا نیستند.

وی افزود: مردمی که در روستاهای نزدیک به شهر زندگی می‌کنند موظف هستند ضوابط قانونی در موضوعاتی چون سد معبر، ساخت و ساز ، رعایت نظم و حفظ محیط زیست که همواره جزء قوانین شهروندی است را رعایت کنند.

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری بر آموزش مردم روستاهای ساکن در حاشیه شهر کرمان، تاکید کرد و گفت: مناطقی که دهیاری و شهرداری با یکدیگر تلفیق می‌شوند باید به اطلاع مردم رسانده شود تا در مورد ضوابط ساخت وساز با دقت عمل کنند.

وی ادامه داد: ساماندهی سیما و منظر شهری در دهیاری ها و به خصوص در مکان هایی که در معرض دید و مرز مشترک  شهری و روستایی است حائز اهمیت بوده بنابراین از دهیاران می خواهیم  به ساماندهی تابلوهای این مناطق توجه کنند.

سرپرست مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری جمع آوری به موقع زباله ها و خاک ونخاله های ساختمانی را بسیار مهم  دانست و گفت: تبعات کم کاری دراین زمینه به شهر نیز سرایت می کند؛ بنابراین از دهیاران می خواهیم دراین موارد دقت بیشتری داشته باشند.

عسکری همچنین در خصوص مشکلات مشترک شهرداری کرمان با دهیاری‌های حاشیه‌ی این شهر مانند سگ های ولگرد گفت: با توجه به اینکه سگهای ولگرد در شب از حاشیه به مرکز شهر می آیند یکی از راههای رفع این مشکل، شناسایی کانون های تجمعی و محل اختفای آنان  در مناطق حاشیه به خصوص روستاهای اطراف است که در این رابطه از دهیاری‌ها می خواهیم با ما همکاری کنند.

مهدیه جعفری

  • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید sakhtosazgheyrmojaz.jpg
JoomlaWorks "Simple Image Gallery Pro" Plugin (v۳.۱.۰) ends here

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات