صرفه جویی ۰.۱ میلیون مترمکعب آب در شهرستان های دلیجان و محلات

مدیر اداره منابع آب شهرستان های دلیجان و محلات با ارائه گزارشی از عملکرد پروژه های طرح احیاء و تعادل بخشی در سال ۹۷ در این شهرستان گفت: اجرای پروژه های طرح احیاء و تعادل بخشی در شهرستان های دلیجان و محلات سبب صرفه جویی ۰.۱ میلیون مترمکعب آب در این شهرستان ها شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی،مهندس کیوان مختاری در این گزارش گفت: پر و مسلوب المنفعه نمودن یک حلقه چاه فرم ۵، نصب ۳دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاههای آب کشاورزی مجاز، پر و مسلوب المنفعه نمودن ۱۰حلقه چاه جدیدالحفر و تازه شناسایی شده و برگزاری ۸ جلسه شورای حفاظت از منابع آب با ۳۶ مصوبه در شهرستان دلیجان و ۹ جلسه با ۵۰ مصوبه در شهرستان محلات از جمله اقدامات این اداره در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی به شمار می رود.

مهندس مختاری ادامه داد: بر اساس اقداماتی که در این مدت صورت گرفته است،۰.۱ میلیون متر مکعب  از برداشت آب از منابع زیر زمینی در این شهرستانها صرفه جویی شده است.

وی در پایان تصریح کرد: با تداوم پدیده خشکسالی ،این داره با حفاظت از منابع آبی از افت بیشتر و کسری مخزن آبهای زیرزمینی این خطه جلوگیری وبا هرگونه تخلف در برداشت آب بی رویه برخورد قانونی خواهد کرد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    منبع خبر

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی یک شرکت می باشد

      نظرات