سهم ۳۰ درصدی زباله های خشک از مجموع زباله های شهر  ...

سهم ۳۰ درصدی زباله های خشک از مجموع زباله های شهر ...

سهم ۳۰ درصدی زباله های خشک از مجموع زباله های شهر مشهد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمد حاجیان شهری ظهر امروز و به منظور پاسخگویی به شهروندان در قالب طرح چهارشنبه های پاسخگویی، در مرکز ۱۳۷ حضور پیدا کرد.

وی پس از پاسخگویی ۲ ساعته به تلفن های شهروندان، پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد و در ابتدا ضمن تشریح اهمیت مرکز ۱۳۷، اظهارکرد: حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد وظایف شهرداری‌ها در حوزه خدمات شهری تعریف می‌شوند و لذا این مرکز باید سازوکار و تیم ویژه‌ای را به منظور دریافت، پیگیری و پاسخگویی پیام های مردمی مربوط به این حوزه اختصاص دهد.

وی با اشاره به اینکه آمار پیام‌های ورودی دو ماهه اول سال ۹۸ نشان‌دهنده آن است که بیش از ۵۵ درصد درخواست‌های شهروندان در حوزه معاونت خدمات شهری بوده است، تصریح کرد: حضور و پاسخگویی مستقیم مدیران حوزه خدمات و محیط زیست شهری به شهروندان در مرکز ۱۳۷ نیازمند افزایش است تا بدین ترتیب تعداد بیشتری از درخواست‌های شهروندان رسیدگی و به نتیجه برسند.

حاجیان شهری خاطرنشان کرد: رویه بودجه‌ریزی و تصویب بودجه در سال جاری تغییر کرد و آنچه را که شهرداری خود به عنوان پروژه پیشنهاد داده بود، تایید و تصویب نشده بلکه ما تاکید داشتیم باید آنچه که مردم خواسته‌اند در اولویت قرار گیرد که از کانال پیام‌های مردمی ۱۳۷ نیز بهتر می‌توان به این اولویت‌ها دست یافت و آن را در فصل بودجه‌ریزی بکار بست.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای شهر مشهدمقدس گفت: در حوزه پسماند، به بازمهندسی روش‌های موجود روی آورده‌ایم که این مهم در سایر حوزه‌ها از جمله آب نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ معتقدم در تعامل دو سویه با مردم و استارتاپ‌ها، هم می‌توان هزینه‌ها را کاهش داد و هم بهره‌وری و سرعت کار را افزایش دهیم.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مشهد گفت: در منطقه ۹ شهرداری، کار جدیدی در حوزه جمع‌آوری پسماندها و تفکیک زباله از مبدا آغاز شده که در همه شهر تسری خواهد یافت. بودجه‌های فرهنگی و فرهنگ شهروندی متاسفانه به خوبی هزینه نشد که امسال در نظر داریم با نظارت بیشتر بر این حوزه، شاهد هزینه کرد بودجه فرهنگ شهروندی در برنامه‌های مربوط به خود برای ارتقای آن باشیم.

حاجیان شهری ادامه داد: ۳۰ درصد زباله‌های شهر مشهد زباله خشک بوده که ۲۳ درصد قابل بازیافت است و در حال حاضر تنها حدود ۱۱ درصد از آن بازیافت می‌شود یعنی موفقیت چندانی نتوانسته‌ایم در این حوزه کسب نماییم، پس تلاشمان بر این است که حوزه پسماند را از هزینه بر بودن به سمت درآمدزایی پیش بریم.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات