دفاع احمدی نژاد از سیاست‌ها و متولیان میراث فرهنگی

دفاع احمدی نژاد از سیاست‌ها و متولیان میراث فرهنگی

www.BanaNews.irروز گذشته در حضور رییس‌جمهور، روح‌الله احمدزاده کرمانی به عنوان معاون رییس‌جمهور و رییس جدید سازمان میراث فرهنگی معرفی شد و از خدمات حمید بقایی در طول دوره ریاست دو ساله و خدمت شش ساله‌اش در این سازمان تقدیر شد. محمود احمدی‌نژاد در این مراسم طی سخنرانی خود از بقایی رییس سابق سازمان دفاع کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از ایرنا، رییس‌جمهور با اشاره به تلاش کشورهای جهان در زمینه فراهم آوردن امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز توسعه گردشگری اظهار کرد: عده‌ای می‌گویند سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مجوز ساخت هتل می‌دهد و این را جرم تلقی می‌کند که اگر این اقدام جرم است ما به آن افتخار می‌کنیم.

وی افزود: در حالی که همه جای دنیا امکانات، زمین و وام ارزان به منظور ساخت هتل و ایجاد تاسیسات زیربنایی توسعه گردشگری ارائه می‌دهند متاسفانه در کشور ما اعطای مجوز برای ساخت هتل به سند جرم تبدیل شده است.

هرکس به نهاد می‌آید، سیبل انتقادات می شود

رییس‌جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر ویژه از خدمات حمید بقایی به عنوان سکاندار سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: آقای بقایی که از این سازمان به دولت آمد سیبل شد و از روزی که فعالیت خود را در نهاد ریاست جمهوری آغاز کرد حملات به وی شروع شد و یک دفعه همه مباحث درباره وی مطرح شد و حال اینکه قبل از آن چیزی مطرح نبود.

رییس‌جمهور گفت: ما متوجه نشدیم که خاصیت نهاد ریاست جمهوری این است، یا خروج از سازمان میراث فرهنگی مدیران این سازمان را در سیبل قرار می‌دهد که قبل از ایشان هم همین اتفاق افتاده است.

جاهلان با میراث فرهنگی مقابله می‌کنند

وی در بخش دیگر سخنانش خاطر نشان کرد: صیانت از میراث فرهنگی به معنای طرفداری ناسیونالیسم نیست، بلکه به معنای حفظ سکویی است که یک ملت برای رسیدن به مراتب بالاتر باید به آن تکیه کند و از آن به مقاطع بالاتر جهش کند. رییس‌جمهور با بیان اینکه حفظ میراث فرهنگی در واقع حفظ موجودیت و ترسیم مسیر حرکت در آینده است، اظهار کرد: برخی آدم‌های جاهل و گاه متجاهل وقتی از میراث فرهنگی سخن گفته می‌شود با آن مقابله می‌کنند یا آن را بی ارزش می‌پندارند که یا جاهل هستند یا خود را به جهالت می‌زنند. وی افزود: برخی از روی جهالت حکم قلع و قمع ساختمان‌های میراث فرهنگی را می‌دهند و اینها نمی‌دانند که حکم قطع ریشه خود را صادر می‌کنند؛ چرا که هویت یک ملت یک باره به وجود نمی‌آید و نیازمند سیر تاریخی است.

پاسخ به منتقدین نمایش منشور کوروش

احمدی‌نژاد با اشاره به نمایش منشور حقوق بشر کوروش در ایران خطاب به افرادی که دولت را به واسطه نمایش این منشور متهم کردند، گفت: بالاخره این منشور کوروش هست یا نیست؟ متصل به این سرزمین و موجب افتخار هست یا خیر؟ وی خاطر نشان کرد: همان ملت متمدنی که منشور کوروش را خلق کرد با آگاهی اسلام را پذیرفت.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد:‌ با سفر مردم به خارج کشور، هیچ اتفاقی نمی‌افتد، چرا ملت ایران با عبور از دل هزاران حادثه؛ فرهنگ، دین، شجاعت و کرامت خود را حفظ کرده است و به امروز رسانده است.

 

 

    نظرات