حضور ۳۰۰ نفر از مسئولان بخش دولتی و خصوصی روسیه در ایران/ اختصاص ۲۰ هزار هکتار اراضی قفقاز برای کشت فراسرزمینی

حضور ۳۰۰ نفر از مسئولان بخش دولتی و خصوصی روسیه در ایران/ اختصاص ۲۰ هزار هکتار اراضی قفقاز برای کشت فراسرزمینی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان در گفت‌وگوی زنده با بخش خبر ساعت ۱۴ شبکه اول سیما با بیان این مطلب افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این اجلاس در قالب ۱۳ کمیته کاری در عرصه‌های حمل‌ونقل، صنعت، معدن، بهداشت، کشاورزی، دارو، انرژی، گردشگری و... برگزار خواهد شد که که امیدواریم نتیجه این جلسات موجب سرعت دادن به اجرای پروژه‌های میان دو کشور شود.
وزیر نیرو افزود: امروز نیز دومین همایش تجاری و تاریخی، فرهنگی و علمی ایران و قفقاز شمالی با حضور بیش از ۶۰ شرکت کننده از استان‌های مختلف منطقه قفقاز شمالی در حال برگزاری است که با توجه به اشتراکات تاریخی و فرهنگی میان‌ استان‌های ایران و قفقاز شمالی علاقه‌مندی فراوانی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان دو طرف وجود دارد.
اردکانیان با اشاره به نهایی شدن الحاق ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا، گفت: این مهم فرصت بسیار خوبی را در شرایط تحریم در اختیار نیروی کار ایران و روسیه قرار داده است و حدود ۸۰۰ قلم کالا از تعرفه‌های ترجیحی و برخی از معافیت‌ها برخوردار خواهند شد.
وزیر نیرو تاکید کرد: امیدواریم پس از تصویب مجلس شورای اسلامی و طی مراحل نهایی آن با تایید از سوی شورای نگهبان این قانون هر چه زودتر ابلاغ و منجر به توسعه فعالیت‌های اقتصادی شود.
وی با توجه به همکاری‌های مناسب دو کشور در بخش کشاورزی، گفت: تنها در یکی از استان‌های قفقاز شمالی حدود ۲۰ هزار هکتار از اراضی منطقه در اختیار ما قرار گرفته است تا با استفاده از آب و منابع طیبعی آن‌ بتوانیم محصول وارد ایران کرده و در مقابل ما نیز تولیدات خود را با استفاده از معافیت‌های موجود به بازارهای این مناطق صادر کنیم.


لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات