وزیر نیرو از پروژه مجتمع آبرسانی به ۲۴ روستای شهرستان نایین بازدید کرد

وزیر نیرو از پروژه مجتمع آبرسانی به ۲۴ روستای شهرستان نایین بازدید کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان در این مراسم گفت: طرح آبرسانی به ۲۴ روستای شهرستان نایین با عنوان مجتمع آبرسانی روستایی کوهستان بهارستان  با هدف تامین آب شرب سالم و پایدار برای بیش از ۵۰۰۰ نفر از اهالی روستاهای این شهرستان اجرا می شود .
هاشم امینی در خصوص مشخصات کلی این طرح آبرسانی اظهار داشت: برای اتمام عملیات اجرایی و بهره برداری از این طرح، ۵۶ کیلومتر لوله گذاری خط انتقال آب با لوله های چدن نشکن، فولادی و پلی اتیلن، ۴ باب مخزن ذخیره بتنی با مجموع ظرفیت ۲۰۰۰ مترمکعب، یک باب ایستگاه پمپاژ آب و یک باب آب شیرین کن احداث خواهد شد.
وی اعتبار هزینه شده در فاز اول این طرح را ۷۵ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال دیگر برای اتمام طرح مورد نیاز خواهد بود .
امینی ابراز امیدواری کرد با تامین اعتبار مورد نیاز و تلاش بی وقفه خدمتگزاران مردم در شرکت آب و فاضلاب روستایی، این طرح در آینده نزدیک به بهره برداری کامل برسد.
گفتنی است تاکنون یک باب مخزن ذخیره ۵۰۰ مترمکعبی و ۲ کیلومتر خط انتقال آب اجرا شده است .
وی ادامه داد: آبرسانی به ۵۲ روستای لای سیاه نایین نیز در دستور کار قرار دارد و تاکنون حدود ۲۰ روستا در این منطقه از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شده اند .
وی با اشاره به تامین اعتبار لازم برای اجرای پروژه آبرسانی مجتمع لای سیاه نایین گفت: با تخصیص بودجه در سال ۹۸ به این پروژه، امید می رود در سال آینده شاهد بهره برداری از پروژه آبرسانی به مجتمع لای سیاه باشیم.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان با بیان اینکه با اجرای خط دوم انتقال آب به نایین تمام ساکنان شهری و روستایی نایین از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می شوند، اظهار داشت: با اجرا شدن خط دوم انتقال آب به نایین، دسترسی پایدار مردم این منطقه کویری به آب شرب مهیا می شود.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات