بهره‌مندی ۶.۵ میلیون نفر جمعیت روستایی کشور از آب شرب در دولت تدبیر و امید

بهره‌مندی ۶.۵ میلیون نفر جمعیت روستایی کشور از آب شرب در دولت تدبیر و امید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" صبح امروز پنج شنبه در جریان بازدید از طرح بزرگ آبرسانی روستایی کوهستان بهارستان شهرستان نایین، با اعلام اینکه تا دو سال آینده و اتمام دولت تدبیر و امید بالغ بر ۹ میلیون نفر از جمعیت مردم روستا و ۱۳ هزار روستا تحت پوشش شبکه آب روستایی سالم قرار می گیرند، افزود: از بعد از انقلاب اسلامی تا کنون تعداد ۲۲۱ تصفیه خانه فاضلاب راه اندازی و ۱۴۲ تصفیه خانه آب به بهره برداری رسیده است، در حالی که با گذشت بیش از ۵۰ سال از رژیم قبل تنها شاهد بهره برداری چهار تصفیه خانه بودیم.
وی اضافه کرد: در حوزه تولید برق هم تاکنون فعالیت های زیادی صورت گرفته است به طوری که هم اکنون روستای بدون برق نداریم به طوری که در هر هفته هشت روستا به شبکه برق متصل می شود.
وزیر نیرو تصریح کرد: همانطورکه وسایل و امکانات برای مرزبانان فراهم می شود که مرزهای کشور خالی نماند، برای جلوگیری از خالی شدن سکنه در  مناطق شرقی و جنوب شرقی و مرکزی کشور باید آب مورد نیاز برای مردم این منطقه فراهم شود.
وی با بیام اینکه از تمامی پروژه هایی که منجر به توسعه آب پایدار در بلندمدت بینجامد حمایت خواهیم کرد، ادامه داد: تا جمعیت هست فاضلاب هم تولید می شود و فاضلاب تصفیه شده مهمترین منبع آب به ویژه برای صنایع است که باید صنایع را تشویق به پیش فروش فاضلاب کرد.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات