جشنواره طرح‌های برگزیده دهیاری‌ها در هفته دهیاری برگزار خواهد شد

جشنواره طرح‌های برگزیده دهیاری‌ها در هفته دهیاری برگزار خواهد شد

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از برگزاری جلسات مرحله اول ششمین جشنواره ملی طرح‌های برگزیده دهیاری‌ها و اتمام این مرحله، خبر داد و گفت: جشنواره طرح های برگزیده دهیاری‌ها با پایان یافتن مرحله اول ارزیابی طرح‌های ارسالی در هفته دهیاری، که از ۱۴ تیر آغاز می شود، برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اسمعیل زیارتی نصرآبادی با اعلام خبر فوق گفت: از ۲۳ استان کشور در حدود ۱۱۰ طرح و پروژه در دو محور"منابع درآمدی پایدار، کارآفرینی و اشتغال‌ روستایی" و محور "عمران و خدمات روستایی" به این دفتر ارسال شد.

وی افزود: پس از تکمیل اطلاعات مورد نظر با کمک استانداری‌ها جلسات بررسی اولیه طرح‌های واصله برگزار گردید و در نتیجه تعداد ۵۰ طرح به جشنواره راه پیدا کرده‌اند.

زیارتی اضافه کرد: طرح‌های واصله در مرحله اولیه در ۱۰ جلسه کارشناسی مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفتند که در حدود ۷۰ نفر ساعت کار کارشناسی برروی طرح‌ها انجام گرفت.

وی در ادامه گفت: با پیشنهاد معاون محترم امور دهیاری‌ها و موافقت آقای دکتر جمالی‌نژاد مقرر شد در مرحله دوم که طرح‌ها توسط کمیته داوران مورد بررسی قرار می‌گیرند، نماینده هر استان به تشریح طرح‌ها و پروژه‌های استان مربوطه می‌پردازد و دفاعیات را ارائه می‌نماید و داوران پس از استماع دفاعیات مربوط به هر طرح، داوران جشنواره امتیاز مورد نظر را لحاظ خواهند نمود.

زیارتی اضافه کرد: ترکیب داوران ششمین جشنواره طرح‌های برگزیده دهیاری‌ها متشکل از مدیران ذی‌ربط سازمان، یک نفر از معاونین هماهنگی امورعمرانی استانداری‌ها‌، یک نفر از مدیران کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها ‌(استانی که طرحی به جشنواره ارسال ننموده باشد) و یک نفر عضو هیئت علمی دانشگاه خواهند بود.

وی همچنین گفت: بر این اساس طرح‌هایی که به جلسه هیات داوران ششمین جشنواره راه پیدا کرده‌اند، در این مرحله کمیته داوران جشنواره به‌صورت تخصصی به بررسی طرح‌ها خواهند پرداخت که جلسه داوری با حضور نمایندگان دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها برگزار خواهد شد.

زیارتی ضمن تشکر از مدیران استانی و دهیاری‌هایی که طرح‌هایی را به جشنواره ارسال نموده‌اند اظهار امیدواری نمود که برگزاری این جشنواره‌ها باعث شود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های جوامع روستایی و تجارب موفق دهیاری‌ها، شناسایی و به کشور معرفی شود تا زمینه تعمیم آن به سایر دهیاری‌ها فراهم و تقویت روحیه خلاقیت و نوآوری، توانمندسازی و ارتقاء ظرفیت‌های مدیریت محلی را به همراه داشته باشد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات