تخصص و پاکدستی دو معیار انتصابات در شهرداری اراک است

تخصص و پاکدستی دو معیار انتصابات در شهرداری اراک است

مهندس محمدکریم شفیعی در صحن رسمی شورای شهر اراک در خصوص وضعیت پل شهید صیدی گفت: بهره برداری از پل شهید صیدی تا سه هفته آینده صورت می گیرد، همچنین مجوز انعقاد قرارداد تکمیل این طرح با ماشین سازی اراک توسط دستگاه‌های نظارتی صادر شده است. طرح تقاطع غیر همسطح صیدی با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال با ماشین سازی و ۷۵۰ میلیون ریال برای نظارت بر اجرای این طرح منعقد شده است.
شفیعی خاطرنشان کرد: ماهانه ۵۰۰ میلیون ریال توسط شهرداری اراک برای ایجاد زائر سرا در شهر مشهد مقدس پرداخت می شود که امسال یک میلیارد ریال پرداخت شده و ۵۰۰ میلیون ریال در مرحله پرداخت قرار دارد.
مهندس شفیعی ، افزود: بر اساس برنامه‌های دقیق پرونده تمامی تقاطع‌های نیمه کاره این کلان شهر تا پایان امسال بسته می‌شود و طرح نیمه کاره‌ای در این حوزه برای سال آینده باقی نمی ماند.
وی با اشاره به رونمایی از سامانه عیان شهرداری همزمان با بهره‌برداری از پروژه پل شریعتی افزود: بارگذاری مناسبی در حوزه شهرسازی، عمرانی، قراردادها و مالی در این سامانه انجام شده است و البته باید به صورت کامل تمامی اطلاعات بارگذاری شود.
شهردار اراک اضافه کرد: شهروندان از طریق سامانه ۱۳۷ می‌توانند نظرات خود را به شهرداری اعلام کنند که این ظرفیت از طریق سامانه عیان نیز میسر است، اما قطعا برای آگاهی بیشتر شهروندان و اطلاع‌رسانی کامل جهت کاهش مراجعات مردم به شهرداری و انجام امور از طریق این سامانه مشروحی از ظرفیت‌های سامانه عیان در صحن ارائه خواهد شد.
وی در خصوص روند پرداخت حقوق در مجموعه شهرداری افزود: تمام سیستم حقوقی شهرداری به صورت سیستماتیک و براساس سرانه پرداختی حقوق انجام می‌شود و به صورت متمرکز توسط یک نظام هماهنگ در داخل مرکز و توسط حسابداری انجام می ‎ شود و در نظر است که برنامه‏ های شهرسازی، درآمد و مالی در قالب یک برنامه جامع و data center انجام گیرد.
شهردار اراک همچنین در خصوص انتصابات در مجموعه شهرداری بیان کرد: تخصص و پاکدستی دو معیار انتصابات در شهرداری اراک است. البته ۹۵ درصد پرسنل فعلی تثبیت شده و ابقا خواهند شد تنها ۵ درصد از پرسنل دستخوش تغییرات و جابجایی خواهند شد که باید پاسخ استعلامات دریافت شود و قطعا تا پایان هفته جاری بحث انتصابات بسته می‌شود.
شفیعی با یادآوری تهاتر زمین ما به ازای بدهی شهرداری به یک شرکت تولید بتن در اراک گفت: واگذاری این زمین بر اساس دستور مدیریت پیشین شهرداری انجام شده و ارزیابی این قیمت گذاری ۶ ماه به طول می‌انجامد.
شهردار اراک با یادآوری پرداخت ۲۰ میلیارد ریال برای تسویه بازنشستگان این شهرداری افزود: طلب افرادی که از اول فروردین تا اسفند سال گذشته بازنشسته شده‌اند پرداخت شده است.
شفیعی افزود: طلب ۴۰ نفر از افرادی که از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تا پایان اردیبهشت ماه امسال از این نهاد بازنشسته شده اند باقی مانده است که تسویه طلب این افراد نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد.
:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات