بانکهای عامل در شهرستانها در پرداخت خسارات سیل خوزستان همکاری مناسبی ندارند/مصوبات قرارگاه بازسازی لازم الاجراست

بانکهای عامل در شهرستانها در پرداخت خسارات سیل خوزستان همکاری مناسبی ندارند/مصوبات قرارگاه بازسازی لازم الاجراست

جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان گفت: روسای شعب بانک های عامل در پرداخت خسارت مناطق سیل زده همکاری مناسبی ندارند که موحب اعتراض همه فرمانداران شده است

کیامرث حاجی زاده روز دوشنبه در ششمین نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان افزود: این در حالی است که دستور العمل همکاری نیز به آنها ابلاغ شده است.

وی در ادامه با گلایه نسبت به عقب بودن از پرداخت خسارات کشاورزان سیل زده بیان کرد: جهاد کشاورزی خوزستان با وجود اینکه در بحث پرونده سازی و پرونده گیری جهش داشته اما در پرداخت خسارات عقب است و باید به جد این موضوع پیگیری شود.

وی ادامه داد: در حوزه پرداخت تسهیلات به کشاورزان نیز، جهاد کشاورزی باید کشاورزان را به بانک‌ها معرفی کند و بانک کشاورزی نسبت به پرداخت خسارت به آنها، با اولویت بندی در مناطق سیل زده اقدام کند.

وی با تاکید بر توجه دستگاه‌های اجرایی به اولویت بندی اقدامات قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده افزود: استاندار خوزستان، اولویت قرارگاه بازسازی و نوسازی خوزستان را تخلیه آب و آماده کردن زمین های کشاورزی برای کشت‌های تابستانه قرار داده که باید این مهم مورد توجه واقع شود.

حاجی زاده با اشاره به تخلیه آب از مناطق سیل زده و زمین های کشاورزی مانند شوش، شعیبیه، بخش مرکزی اهواز، اسماعیلیه، باوی، اهواز و … توضیح داد: در مناطقی مانند سوسنگرد به دلیل پایین بودن سطح زمین و ترمیم نشدن سیل بندها و فیوز پلاگ شاکریه مقداری آب در زمین های کشاورزی مانده بود که پس از برگزاری نشستی با شورای تامین، قرارگاهی فرعی برای دشت آزادگان و هویزه تشکیل شد و ۲۱۰ دستگاه ماشین آلات از دستگاه‌های مختلف در منطقه مستقر شد.

وی گفت: هم اکنون ۴۰ هزار هکتار از زمین های دشت آزادگان و هویزه ۳۲ هزار هکتار از زیر آب خارج شده است.

جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان با اشاره به وضعیت دایک مرزی نیز بیان کرد: در زمان سیل به منظور نجات شهرهای پایین دست دایک مرزی از چند نقطه شکسته یا تخریب شد لذا هم اکنون برنامه ریزی برای ترمیم و بستن دایک ضروری است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    منبع خبر

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات