بهره‌گیری وزارت نیرو از نسل دوم فعالیت‌های استارتاپی/ حمایت وزارت نیرو از ۲۱ شرکت استارتاپی در رویداد سازگاری با کم‌آبی

بهره‌گیری وزارت نیرو از نسل دوم فعالیت‌های استارتاپی/ حمایت وزارت نیرو از ۲۱ شرکت استارتاپی در رویداد سازگاری با کم‌آبی

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمدولی علاءالدینی" عصر امروز در آیین افتتاحیه جشنواره ملی آب همزمان با رویداد ملی سازگاری با کم‌آبی در ساختمان ستادی وزارت نیرو افزود: در نمایشگاه جانبی رویداد ملی سازگاری با کم‌آبی، تعداد ۲۱ شرکت استارتاپی و شتاب‌دهنده مورد حمایت وزارت نیرو قرار گرفته و خوشبختانه ایده‌ها و افکار جوان‌هایی که به عمل ختم شده مورد استقبال واقع شد.
مدیرعامل ساتکاب افزود: مباحث استارتاپی در اصطلاح عام به این معناست که در بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات کارهای خدماتی پرکاربرد تولید و پس از تکامل وارد بازار می‌شود، اما نسل دومی هم به وجود آمده که محصول محور است.
وی با بیان اینکه در وزارت نیرو از نسل دوم فعالیت‌های استارتاپی بهره گرفته و وارد فاز محصول محور شده‌ایم، گفت: زمانی که یک جوان خلاق ایده‌ای را به محصول تبدیل می‌کند به دنبال بازاریابی و جذب سرمایه‌گذار است که در همین رابطه شرکت ساتکاب به نمایندگی از وزارت نیرو محصولات مورد نیاز را از طریق فراخوان اعلام و محصولات استارتاپی مرتبط با آب و برق را از طریق سرمایه‌گذار بخش خصوصی خریداری می‌کند.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساتکاب تصریح کرد: در نتیجه این اقدام جوان‌های ما به خودباوری می‌رسند و می‌توانند محصول و نظراتشان را بدون توجه به خارج، در داخل کشور ارائه کنند.
علاءالدینی افزود: در کنار بحث سازگاری با کم‌آبی موضوعات و مباحثی برای اجرای این سیاست هم به میان می‌آید و به ابزارهایی برای اجرای آن نیاز است که اجرای این طرح‌ها از عهده افرادی جوان با ذهن‌های خلاق بر‌می‌آید.
وی یادآور شد: شرکت مادر تخصصی ساتکاب در فصل نوین راه‌اندازی، از ظرفیت، همت و تلاش جوان‌های خلاق و مستعد کشور استفاده و در حوزه آب و برق با موضوعاتی همچون مدیریت مصرف، مدیریت تقاضا و حفاظت از منابع آب و خاک فعالیت خود را گسترش می‌دهد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

منبع خبر

وزارت نیرو

وزارت نیرو

وزارت نیرو

    نظرات