تا پایان امسال ۱۴ تصفیه‌خانه دیگر وارد مدار بهره‌برداری می‌شوند/ ۹ سد در لرستان در دست ساخت است

تا پایان امسال ۱۴ تصفیه‌خانه دیگر وارد مدار بهره‌برداری می‌شوند/ ۹ سد در لرستان در دست ساخت است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در آیین افتتاح تصفیه خانه آب شرب شهرازنا در استان لرستان، اظهار داشت: تصفیه خانه بزرگ آب شهر ازنا برای جمعیتی حدود ۲ برابر جمعیت فعلی با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان امروز افتتاح شد.
وی افزود: در حال حاضر با احداث یک آب بند در حدود ۲۰ کیلومتری، آب تصفیه خانه تدارک دیده شده است که در آینده نزدیک با آبگیری سد بزرگ کمندان در این منطقه به شکل دائمی آب مورد نیاز برای تصفیه و توزیع تدارک دیده خواهد شد.
وزیر نیرو گفت: این تصفیه‌خانه ۱۴۳ دومین تصفیه خانه بزرگ آب در سطح کشور است که از این تعداد بخش عمده‌ای در دولت‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به بهره‌برداری رسیده و تا پایان امسال این امکان را دادیم که حدود ۱۴ تصفیه خانه دیگر را به مدار بهره‌برداری برسانیم.
وزیر نیرو اظهار کرد: تصفیه خانه آب نقش تاثیرگذاری در امنیت خاطر مردم دارد و تحول وسیعی را در دولت‌ها به وجود آورده است .
اردکانیان گفت: مجموعه طرح‌ها و نیازهای عرصه صنعت آب و برق در لرستان به طور جدی مد نظر است و با تاکید بیشتری تا پایان دولت مسائل لرستان را دنبال خواهیم کرد هر چند عقب ماندگی و پیگیری طرح‌ها در استان وجود دارد و سعی خواهیم کرد حتی المقدرو در تخصیص آب و شتاب دادن به طرح‌های در دست اجرا همچون سد کمندان جبران مافات شود تا هر چه زودتر این سد به مرحله آ ب گیری برسد .
وزیر نیرو با اشاره به این که در تامین آب لرستان جز استان‌های تولید کننده کشور است، افزود: در ابتدای سال ۹۲ با شروع دولت تنها یک سد در دست بهره برداری داشتیم و در حال حاضر در این دولت ۴ سد با ظرفیت ۴۲۰ میلیون مترمکعب به مدار بهره‌برداری رسید .
اردکانیان خاطرنشان کرد: هم اکنون در این استان ۹ سد در دست ساخت داریم که امیدواریم تا پایان دولت ۴ سد آن به بهره برداری برسد .
وی اضافه کرد: شرایط کشور باید به گونه‌ای باشد که با کمک هم تاب‌آوری جامعه را افزایش دهیم، همچنین نمایندگان به عنوان بازتاب دهنده مسائل در مجلس توجه لازم را دارند تا کارگزاران دولت احساس رضایتمندی مردم را که هدف ماست، افزایش دهند.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات