راه‌اندازی بازار آب سرفصل برنامه‌های حوزه آب است

چهل و هفتمین نشست مدیران ارشد آب کشور روز دوشنبه سوم تیرماه با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این نشست "قاسم تقی زاده خامسی" طی سخنانی سه موضوع بررسی چاه‌های غیر مجاز ، بازار آب و استفاده بهینه از فضای منابع آبی برای گردشگری  را به عنوان دستور کار اصلی مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای بر شمرد .

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با اشاره به این که طی سال‌های گذشته آمار چاه‌های غیر مجاز افزایش یافته، توصیه کرد با تشکیل کمیته ای با حضور مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای نسبت به تعیین تکیلف چاههای غیر مجاز اقدام شود .

وی در ادامه سخنان خود به موضوع تشکیل و ترویج بازار آب اشاره کرد و گفت : در صورت ترویج بازار آب میتوان به آب جدید دست یافت و را ه اندازی بازار آب به مراتب مقرون به صرفه تر از اجرای طرحهای انتقال آب است .

تقی زاده خامسی در ادامه به موضوع ساختار بخش آب کشور کرد و گفت: با اجرای ساختار جدید آب کشور تغییری در شرکت های آب منطقه ای صورت نخواهد گرفت و آنچه در این ساختار مطرح است تشکیل حوضه های آبریز در سطح ستاد وزارت نیرو و یا شرکت مدیریت منابع آب ایران است که این موضوع در دست بررسی است .

وی با تاکید بر این که مدیران عامل شرکت آب منطقه ای نماینده وزارت نیرو در استان ها هستند و باید پاسخگوی حوزه مدیریت خود باشند و مشکلات را به ستاد محول نکنند بر لزوم برقراری تعامل صحیح بامسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد .

وی در پایان سخنان خود به تفاهم‌نامه اخیر وزارت نیرو با سازمان میراث فرهنگی،گردشگری، صنایع دستی اشاره  کرد و اظهار داشت موضوع گردشگری آب مورد تاکید وزارت نیرو است و همه  شرکت های آب منطقه ای باید در این زمینه جداً ورود پیدا کنند و به زودی نیز شیوه نامه اجرایی تفاهم نامه ی مورد اشاره ابلاغ  خواهد شد .

گفتنی است قبل از سخنان تقی زاده خامسی، محمد حاج رسولیها گزارشی از جلسات گذشته مدیران ارشد بخش آب  ارائه کرد. همچنین مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای به بیان چالش های شرکت های تحت مدیریت خود پرداختند .

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    منبع خبر

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی یک شرکت می باشد

      نظرات