۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای مهندسی رودخانه‌های لرستان اختصاص یافت

۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای مهندسی رودخانه‌های لرستان اختصاص یافت

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)؛ رضا اردکانیان در مراسم کلنگ‌زنی سد مخمل کوه خرم‌آباد با اشاره به آغاز عملیات اجرایی سد مخملکوه در خرم‌آباد اظهارداشت: این سد مهمی است و برای تامین آب شرب بلند مدت خرم‌آباد اجرا می‌شود که امیدواریم کارش بر اساس برنامه و با سرعت مناسب جلو برود.
وی افزود: در حال حاضر در کشور ۱۷۹ سد در دست بهره برداری است و استان لرستان با داشتن ۵.۳ میلیارد مترمکعب جریانات آب سطحی، فقط ۴ سد با کمتر از نیم میلیارد مترمکعب دارد.
وی با اشاره به اینکه مدیران ما باید خودشان را آماده فعال شدن در عرصه جدید تنوع بخشی منابع مالی طرح ها کنند، گفت: الان دوران فکر کردن و خلق راه های جدید برای استفاده از منابع سرشار مالی موجود در کشور، برای جذب کردن بخش خصوصی علاقمند و فعال، برای سهیم کردن ذی‌نفعان این طرح‌ها در مراحل ساخت و پیدا کردن راه‌های اجرای آن است.
وزیر نیرو با بیان اینکه برای مهندسی رودخانه های لرستان ۴۵ میلیارد تومان اعتبار از سوی وزارت نیرو اختصاص یافته است، عنوان کرد: به غیر از این اعتبار منابع استانی هم در نظر گرفته می شود تا سریع تر و قبل از وقوع سیلاب بعدی کار ایمن سازی رودخانه ها را انجام دهیم.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات