شنا در سد، یک جوان ۳۱ را به کام مرگ فرو برد

شنا در سد، یک جوان ۳۱ را به کام مرگ فرو برد

جسد جوان ۳۱ ساله توسط ناجیان ۱۲۵ اراک از سد روستای دستجرده از توابع شهرستان آشتیان از اّب بیرون کشیده شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری۱۲۵، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شهرداری اراک در ساعت ۲۰:۳۹ شب گذشته با دریافت خبر غرق شدن یک مرد جوان در سد و به درخواست مدیریت بحران استانداری مرکزی بلافاصله تیم تخصصی غواصی خود را به محل حادثه در روستای دستجرده از توابع شهرستان آشتیان اعزام کرد.
آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی رییس سازمان آتش نشانی شهرداری اراک که در محل حضور یافته بود در این خصوص اظهار داشت: بنابر اظهار شاهدین این حادثه، یک جوان حدودا ۳۱ ساله عصر روز گذشته از منزل خارج و با توجه به این که جوابگوی شماره همراه خود نبود، خانواده وی نگران شده و به جستجو برای یافتن او در اطراف روستا و اماکنی که احتمال رفتن او داشت شدند.
وی تصریح کرد: با یافتن خودروی این جوان در کنار سد آب دستجرده، شواهد حاکی از آن بود که این جوان برای شناکردن وارد سد شده است.
آقازیارتی خاطر نشان کرد: با توجه به محل بروز حادثه که خارج از محدوده شهری می باشد، پس از هماهنگی با سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اراک، تیم تخصصی غواصی این سازمان به محل حادثه اعزام شد که با رسیدن این تیم هوا کاملا تاریک شده بود و کار برای آتش نشانان بسیار سخت بود، از طرفی با توجه به اینکه کسی شاهد محل غرق شدگی این جوان نبود عملاً کاری از نجاتگران برنمی‌آمد اما با این اوصاف غواصان این سازمان تا پاسی از نیمه شب به جستجو برای یافتن پیکر این جوان در داخل آب ادامه دادند.
آقا زیارتی افزود: تیم تخصصی غواصی این سازمان که شب گذشته موفق به یافتن جسد غرق شده این جوان نشده بود، مجدداً صبح امروز و با روشن شدن هوا به محل حادثه اعزام و با استفاده تجهیزات غواصی به درون آب رفته و مشغول جستجو شدند.
وی با بیان این که با توجه به شرایط موجود، یافتن پیکر این جوان در داخل سد همانند پیدا کردن سوزن داخل انبار کاه بود، گفت: پس از تلاش فراوان، تیم غواصی سازمان آتش نشانی اراک در ساعت ۱۱ صبح امروز جسد بی جان این جوان را از داخل آب بیرون کشیده شده و برای انجام مراحل قانونی تحویل عوامل انتظامی دادند.
رییس سازمان آتش نشانی شهرداری اراک در پایان گفت: شنا کردن در سدها و آب بندهای اطراف شهر بدون داشتن تجهیزات مخصوص ممنوع است و متاسفانه با وجود اطلاع رسانی ها و نصب علائم "شنا ممنوع" و نیز تاکیدات مکرر سازمان آتش نشانی، همه ساله شاهد غرق شدن شهروندان در اینگونه اماکن هستیم که متاسفانه از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد غرق شدن پنج نفر در سدهای استان مرکزی بوده ایم که توسط تیم های تخصصی غواصی سازمان آتش نشانی اراک از درون آب خارج شده اند.

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات